Третій Patriot від Німеччини прибув до України: скільки часу пішло на отримання і скільки ще "у дорозі"
Це перше офіційне повідомлення щодо прибуття нового ЗРК Patriot після закликів України щодо критичної необхідності у семи батареях
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Збройні Сили України отримали посилення ще однією батарею Patriot, який був виділений Німеччиною. Цей зенітний ракетний комплекс був переданий на фоні закликів України щодо необхідності термінового посилення протиповітряної та протиракетної оборони.
Про таке посилення офіційно повідомив Посол Німеччини в Україні Мартін Єґерґ, який зазначив, що його розрахунок пройшов відповідну підготовку у Німеччині. Варто зазначити, що на озброєнні Бундесверу перебувають Patriot у версії PAC-3, які можуть здійснювати перехоплення балістичних цілей.
Читайте також: Пакистан інтегрував під JF-17 дозвукову КР, яка підозріло схожа на Storm Shadow або SCALP-EG
Більше того, цей Patriot став для Німеччини третім, який країна передала до України (враховуючи спільну передачу одного ЗРК із Нідерландами), що становить 25% від всієї наявної кількості. А про його передачу було офіційно оголошено 13 квітня цього року.
Таким чином між офіційним оголошенням та отриманням, тобто на виведення ЗРК зі складу Бундесверу, вочевидь його відновлювальний ремонт перед передачею, а також паралельне навчання українських військових зайняло 84 дні, тобто майже три місяці.
Зазначимо, що Україна робила заклики щодо термінового посилення системами Patriot та SAMP/T ще на рівні лютого та березня цього року. Щодо мінімально необхідної кількості, то зазвичай фігурує потреба у додаткових семи батареях.
За весь цей час Україна отримала підтвердження передачі одного ЗРК від Німеччини, який якраз вже посилив ЗСУ. Один Patriot на двох зібрали разом із неназваною країною Нідерланди. Ще один ЗРК передає Румунія, яка зробила дійсно неможливий крок, бо закупила Patriot у кількості 4 батарей лише у 2017 році. Також Італія оголосила про передачу одного SAMP/T. Тобто "у дорозі" ще мінімум три комплекси.
Окрім того, скоріш за все, певну кількість ЗРК може поставити США. Як мінімум днями український президент Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні повідомив, що доручив міністру оборони Рустему Умєрову отримати від американських партнерів конкретні дати постачань додаткових ЗРК Patriot.
Нагадаємо, що в останньому пакеті допомоги від США одразу 2,2 млрд доларів було виділено на ракети до Patriot та NASAMS, скільки це у ракетах - в окремому матеріалі.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників
- 02.11.2024 Бельгійська та українська оборонні компанії уклали меморандум: що це означає