Україна планує долучитись до розмінування Чорного моря
Україна хоче доєднатись до ініціативи країн НАТО у розмінуванні Чорного моря.
Як інформує видання «USM» Про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар під час брифінгу в Ukraine Media Center. За його словами, наразі формують плани з проведення конкретних розмінувальних робіт.
«Минулого тижня зі Стамбула вийшло п’ять кораблів: по одному кораблю з боку Болгарії та Румунії, це саме мінні тральщики, і також три кораблі турецькі, які починають, умовно кажучи, підготовку до проведення зони розмінування. Чітка зона була визначена на відповідних картах, яка стосується здебільшого міжнародних вод у західній частині Чорного моря», — зазначив посол.
Питання щодо розширення ареалу і приєднання нових учасників наразі є також на порядку денному.
Посол нагадав, що Україна також свого часу звернулася з пропозицією про приєднання до цієї ініціативи, наразі питання перебуває на розгляді сторін.
Крім того, деякі країни НАТО також висловлювали зацікавленість у тому, щоб хоча б на рівні офіцерів зв’язку брати участь у цій ініціативі.
«Для нас це дуже корисна ініціатива, оскільки вона дає змогу створити більш безпечний простір для проходу суден. Це в наших інтересах, особливо проводити розмінування в територіальних водах України. Поки що ця ініціатива йде під егідою НАТО як елемент регіональної відповідальності трьох країн-членів НАТО і концентрується саме на тому, щоб створити більш безпечні умови для нашого коридору, яким користуються судна для вивозу продукції, а також для того, щоб консолідувати міжнародні зусилля на темі розмінування в Чорному морі», — підкреслив Василь Бондар.
Ймовірно, спочатку Україна доєднається до ініціативи без участі кораблів чи без участі технічного складу. Можливо, залучать офіцерів зв’язку, або використовуватимуть шляхи комунікації з турецькою стороною.
«І звичайно, в майбутньому, я сподіваюся, що в нас будуть такі спроможності, щоб брати участь як повноправний член, оскільки Україна є прибережною державою Чорноморського регіону і, звичайно, кандидатом на члени в НАТО», — додав посол України Василь Боднар.
Раніше USM розповідав, що Туреччина, Румунія і Болгарія почали розмінування Чорного моря.
Ще на цю тему
- 01.04.2025 В Крыму и Севастополе собрали более 1,5 тысячи тонн загрязненного мазутом песка и грунта после аварии танкеров – МЧС РФ
- 10.03.2025 У Судака наблюдаются свежие выбросы мазута – волонтер
- 08.03.2025 В Крыму и Севастополе собрали почти 1,6 тыс. загрязненного песка и грунта – МЧС РФ
- 04.03.2025 Правительство РФ выделило 100 млн рублей на ликвидацию последствий крушения танкеров в Керченском проливе
- 14.02.2025 В Крыму собрали 719 тонн загрязненного мазутом песка и грунта после аварии двух танкеров РФ в Керченском проливе – МЧС
- 10.02.2025 В Крыму и Севастополе после крушения танкеров в Керченском проливе собрано более 1,3 тыс. тонн отходов – МЧС РФ
- 08.02.2025 Крушение танкеров: число погибших после разлива мазута дельфинов достигло 84
- 04.02.2025 В Крыму от мазута очищено больше 200 км берега – МЧС России
- 31.01.2025 На узбережжі Одещини зібрали вже понад 400 кілограмів мазуту з російських танкерів
- 31.01.2025 В Крыму за сутки собрали 22 тонны загрязненного мазутом песка и грунта – МЧС России
- 29.01.2025 В Крыму за сутки собрали 31 тонну загрязненного мазутом песка и грунта – МЧС РФ
- 27.01.2025 На Одещині зібрали мазут на узбережжі парку «Тузлівські лимани» - еколог