П’ять кораблів Туреччини, Болгарії та Румунії задіяні у розмінуванні Чорного моря
На даний момент в спільній операції Туреччини, Румунії і Болгарії по розмінуванню акваторії західної частини Чорного моря задіяні п’ять тральщиків.
Питання приєднання до цієї ініціативи інших країн, включаючи і Україну, знаходиться на розгляді. Як пише ЦТС з посиланням на Rail.Insider, про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар.
"Тільки зараз формуються плани з проведення конкретних розмінувальних робіт. Минулого тижня зі Стамбула вийшло п’ять кораблів: по одному кораблю з боку Болгарії та Румунії, це саме мінні тральщики, і також три кораблі турецькі, які починають, умовно кажучи, підготовку до проведення зони розмінування. Чітка зона була визначена на відповідних картах, яка стосується здебільшого міжнародних вод у західній частині Чорного моря", - повідомив дипломат.
За його словами, питання про розширення ареалу і приєднання нових учасників наразі є також на порядку денному. Він зазначив, що Україна також раніше звернулася з пропозицією про приєднання до цієї ініціативи. І наразі це питання перебуває на розгляді сторін.
Крім того, як додав Боднар, деякі країни НАТО також висловлювали зацікавленість у тому, щоб хоча б на рівні офіцерів зв’язку брати участь у цій ініціативі.
"Безперечно, що пройде час і ми також до цього приєднаємось, оскільки це в нашому інтересі, особливо проводити розмінування в територіальних водах України. Поки що ця ініціатива йде під егідою НАТО як елемент регіональної відповідальності трьох країн-членів НАТО і концентрується саме на тому, щоб створити більш безпечні умови для нашого коридору, яким користуються кораблі для вивозу продукції, а також для того, щоб консолідувати міжнародні зусилля на темі розмінування в Чорному морі. Безперечно, ми будемо доєднуватися до цього спочатку без участі кораблів чи без участі технічного складу, але, можливо, це будуть офіцери зв’язку чи шляхи комунікації з турецькою стороною. І звичайно, в майбутньому, я сподіваюся, що в нас будуть такі спроможності, щоб брати участь як повноправний член, оскільки Україна є прибережною державою Чорноморського регіону", - зауважив посол.
Нагадаємо, що 1 липня у Стамбулі заявили, що Туреччина, Румунія і Болгарія розпочали спільну протимінну операцію в акваторії Чорного моря з метою підвищення безпеки судноплавства.
11 січня 2024 року згадані три країни підписали в Стамбулі угоду про спільну боротьбу з морськими мінами, які загрожують судноплавству в Чорному морі.
Ще на цю тему
- 03.12.2024 Погрануправление ФСБ информирует о новых правилах прохода иностранных судов через терводы России
- 25.11.2024 Закриття Туреччиною проток завадило Росії захопити Одесу та Миколаїв – посол
- 30.10.2024 Через польський канал в обхід РФ від початку його відкриття пройшли вже майже 4 тисячі суден
- 30.10.2024 Хусити поновили кампанію проти цивільного судноплавства
- 30.10.2024 Україна співпрацює з Італією в межах проєкту Twinning для підвищення безпеки на морі
- 24.10.2024 План перемоги включає в себе розробку Морської стратегії
- 12.09.2024 Україна разом з партнерами буде розміновувати Чорне море
- 10.09.2024 Cили США знищили дві пускові установки хуситів, які загрожують суднам у Червоному морі
- 29.08.2024 Порушення Росією морської конвенції ООН: слухання по суті пройдуть наприкінці вересня у Гаазі
- 21.08.2024 У Червоному морі атаковано танкер з нафтопродуктами
- 20.07.2024 Хусити за добу атакували поблизу берегів Ємену два судна
- 20.06.2024 Загрози морській безпеці України: Ситуація вимагає затвердження Стратегії / Відео