Китай та Росія розпочали військово-морські навчання у Південно-Китайському морі
Китай та Росія розпочали військово-морські навчання з бойовими стрільбами у Південно-Китайському морі. За останні роки дві країни зміцнили військові та торговельні зв'язки після запровадження санкцій США щодо обох країн.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Обидві країни мали задіяти щонайменше три кораблі для триденних навчань, повідомила державна газета Китаю Global Times з посиланням на Військово-морські сили армії Китаю.
Російські ЗМІ повідомляють про плани провести артилерійські стрілянини у рамках спільних навчань.
Навчання пройшли після завершення окремого спільного військово-морського патрулювання в північній частині Тихого океану, в якому брав участь загін кораблів Тихоокеанського флоту Росії, включаючи два корвети.
Ван Гуанчжен з Південного театру військових дій ВМС Китаю повідомив китайському державному телеканалу CCTV, що: "спільне китайсько-російське патрулювання сприяло поглибленню практичної співпраці між двома країнами у багатьох напрямках та областях".
У повідомленні йдеться, що в понеділок суди, що беруть участь, вийшли з військово-морського порту Чжаньцзян у провінції Гуандун на півдні Китаю.
Претензії Китаю
Китай претендує на контроль майже над усім Південно-Китайським морем, включаючи спірну Другу мілину Томаса, де Філіппіни тримають іржавий військовий корабель, який вони навмисно посадили на мілину в 1999 році, щоб підкріпити свої морські домагання, і який став центральною точкою недавнього протистояння між двома країнами.
Зростання напруженості змусило офіційних осіб США нагадати Пекіну, що їхні зобов'язання за договором про взаємну оборону з Філіппінами непорушні.
Відносини між Москвою та Пекіном
Китай та Росія оголосили про партнерство "без обмежень" у 2022 році, коли президент Володимир Путін відвідав Пекін лише за кілька днів до вторгнення в Україну. Китай досі не засудив вторгнення та збільшив експорт до Росії, допомагаючи Москві утримувати на плаву свою військову економіку.
За даними китайської митниці, в рамках партнерства "без обмежень" обсяг двосторонньої торгівлі в 2023 році досяг рекордних 240,1 млрд доларів, що на 26,3% більше, ніж роком раніше.
Тим часом, за даними китайської митниці, обсяг торгівлі між Китаєм та США минулого року скоротився на 11,6% до 664,5 млрд доларів.
Ще на цю тему
- 18.12.2024 США запровадили санкції проти мережі, яка відмивала криптовалюту для КНДР
- 18.12.2024 Росія продасть Китаю копальні найбільшого у світі виробника урану
- 12.12.2024 Медведев прибыл в Пекин и передал Си Цзиньпину «личное послание» от Путина – СМИ
- 06.12.2024 Китай закликав міжнародну спільноту допомогти поновити переговори між Києвом та Москвою
- 02.12.2024 Глава МЗС Німеччини розкритикувала Китай за підтримку РФ у війні
- 22.11.2024 Росія передала КНДР зенітні ракети в обмін на солдатів - Південна Корея
- 31.10.2024 Німеччина пригрозила КНДР санкціями за участь у війні проти України
- 23.10.2024 Сі – Путіну: світ у хаосі, але дружба між Китаєм та Росією буде непорушною
- 19.10.2024 Китай посилив контроль над експортом товарів подвійного використання - ЗМІ
- 17.10.2024 Іран, Росія та КНДР змінили тактику кібератак за останній рік - Microsoft
- 25.09.2024 Росія виробляє у Китаї дрони для використання проти України - Reuters
- 17.09.2024 Росія почала розплачуватися з Китаєм криптовалютою за товари для війни