Через санкції російський «Норнікель» готовий перенести виробництво всіх металів до Китаю
Найбільша російська гірничодобувна компанія "Норнікель" російського мільярдера Володимира Потаніна розглядає можливість будівництва у Китаї не лише потужностей з виробництва міді, а й нікелю та паладію, оскільки санкції ускладнюють транскордонні платежі та експорт металів.
У липні керівництво "Норнікелю" провело переговори з потенційними китайськими партнерами та підписало близько десяти меморандумів про взаєморозуміння, що охоплюють всю номенклатуру металів, які виробляє російська компанія, повідомляє Bloomberg з посиланням на два джерела у галузі, пише БізнесЦензор.
За даними агентства, окрім проєкту з перенесення виробництва міді з Росії до Китаю, компанія також домовляється про будівництво нікелевого заводу з китайським виробникам акумуляторів CNGR Advanced Material та Brunp Recycling, який перероблятиме російську сировину.
Як повідомлялося, за даними агентства Reuters, "Норнікель" вже веде переговори з китайською корпорацією China Copper про створення спільного підприємства, що дозволить російському гірничодобувному гіганту перенести всі свої потужності з виплавки міді до Китаю.
Якщо ці переговори завершаться успішно, це означатиме вихід першого вітчизняного підприємства з Росії після того, як США та Велика Британія заборонили західним біржам металів продавати російські алюміній, мідь і нікель, зазначало агентство.
У квітні власник "Норнікеля" Володимир Потанін розповідав про плани закрити свій мідний завод у РФ і побудувати новий у Китаї з неназваним партнером.
Нагадаємо, з 13 квітня 2024 року Мінфін США заборонив постачати в країну алюміній, мідь та нікель російського походження. Крім цього, нові заходи забороняють глобальним біржам торгувати цими металами.
Водночас один із найбільших виробників міді в Росії – підсанкційна "Русская медная компания" (РМК) – і китайські фірми уникали податків і обходили санкції, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт, писало Reuters.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 02.05.2025 Глава МЗС Франції: ЄС хоче узгодити зі США наступний пакет санкцій проти Росії
- 01.05.2025 В США предлагают ввести 500% пошлин на импорт из стран, покупающих у РФ энергоносители и уран
- 01.05.2025 Соратник Трампа заявив, що має підтримку Сенату для «розгромних» санкцій проти РФ
- 01.05.2025 Євросоюз готує план щодо збереження санкцій проти РФ, якщо США вийдуть з мирних переговорів – Каллас
- 01.05.2025 КамАЗ стал убыточным после наплыва китайских грузовиков
- 30.04.2025 Латвія заборонила в’їзд Орбакайте і Бреговичу
- 30.04.2025 США запровадили санкції за постачання компонентів палива для балістичних ракет Ірану
- 30.04.2025 Мальта має згорнути програму «золотих паспортів» – рішення суду ЄС
- 29.04.2025 ЄС може ухвалити 17-й пакет санкцій проти Росії не раніше кінця травня
- 29.04.2025 ЄС ще на рік продовжив санкції за дестабілізацію Молдови
- 29.04.2025 МЗС відреагувало на визнання прямої участі КНДР у війні проти України
- 28.04.2025 Мальта продала паспорти ЄС росіянам, що фігурують у санкційних списках – FT