Що у Boeing розповіли про угоду з "Антоновим" у напрямку безпілотників і що це за дрони ScanEagle
Американська та українська компанії підписали меморандум про співробітництво - якими будуть перші кроки
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Цього тижня стартував міжнародний авіакосмічний салон у Фарнборо і вчора, 22 липня, американська компанія Boeing та українська "Антонов" підписали про угоду, яка може бути стартом для подальшого співробітництва авіапідприємств у напрямку безпілотних літальних апаратів, передусім у рамках підтримки оборонно-промислового комплексу України.
"Сьогодні компанії Boeing та "Антонов" підписали меморандум про взаєморозуміння і з метою вивчення можливостей співробітництва у рамках проєктів у сфері оборони", - йдеться у повідомленні американської компанії.
Фото - Boeing
Президент та гендиректор Boeing Defense, Space & Security відзначив, що "угода демонструє наші постійні зусилля з пошуку додаткових можливостей для роботи з українською промисловістю, що було підкреслено підписанням нами угоди про українську оборонну промисловість на початку цього року".
Виконувач обов’язків гендиректора "Антонова" Євгеній Гаврилов відзначив, що компанія надзвичайно рада співпрацювати з Boeing. "Ця угода відкриває абсолютно новий рівень можливостей для впровадження новітніх та найефективніших рішень" - зауважив він, наголосивши на можливості майбутніх проєктів в аерокосмічній та оборонній промисловості.
Повертаючись до співпраці у напрямку безпілотників, то передусім йдеться про роботу у напрямку навчання, логістики та капітального ремонту тактичних БПЛА, які є на озброєнні Сил оборони України, включно зі ScanEagle. Також сторони опрацьовують можливість інженерної підтримки Boeing "Антоновим".
Безпілотник ScanEagle
Щодо ScanEagle, то вперше про передачу безпілотників ScanEagle стало відомо у серпні 2022 року, коли у рамках чергового пакету на 775 млн доларів було виділено 15 таких дронів.
Безпілотник ScanEagle призначений для розвідки та спостереження був розроблений Insitu, дочірньою компанією Boeing, він створений на базі комерційного безпілотника SeaScan.
Здійснив свій перший політ ще у 2002 році, було створено низку різних модернізацій цього дрона. Оснащений стабілізованою електрооптичною та/чи інфрачервоною камерами має дальність зв’язку у понад 100 км. Тривалість польоту - понад 20 годин, розмах крил - 3,1 м. Крейсерська швидкість - 89 км/год, максимальна - близько 150 км/год. Маса - 20 кг з корисним навантаженням.
Ще у 2008 році для безпілотника провели успішні випробування з найменшим у світі радаром з синтезованою апертурою NanoSAR A від ImSAR масою 1,6 кг, який забезпечує зображення високої якості у несприятливих погодних умовах чи інших завадах на полі бою.
Нагадаємо, що у 2023 році повідомлялося, що "Антонов" розширяє виробництво безпілотних літальних апаратів і відкрив новий центр дронів.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 ВМС України та Шостий флот США посилюють співпрацю у захисті портів та навчанні моряків
- 20.11.2024 AP: США передадуть Україні новий пакет військової допомоги на $275 млн
- 20.11.2024 Байден схвалив передачу Україні протипіхотних мін - WP
- 19.11.2024 США анонсували новий пакет допомоги Україні
- 15.11.2024 У Київ прибув заступник держсекретаря США Річард Верма
- 14.11.2024 Україна та США обговорюють розширення потужностей Хмельницької АЕС: деталі
- 13.11.2024 США надали Україні грант на 1.35 млрд доларів - Шмигаль
- 09.11.2024 WSJ: США відправлять Україні понад 500 перехоплювачів до систем Patriot і NASAMS
- 06.11.2024 Європейські лідери вітають Трампа з перемогою
- 04.11.2024 Результати виборів у США залежать від 7 штатів: де та кого підтримують більше
- 01.11.2024 До Києва прибула делегація Конгресу США
- 24.10.2024 США готові інвестувати у виробництво далекобійної зброї в Україні – Остін