Мінфін США вимагає від фінансових установ повідомити про російські активи до другого серпня
Міністерство фінансів США зобов'язало установи, що володіють російськими державними активами, повідомити про них в рамках впровадження Закону про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців («Закон про РЕПО для українців»).
Як повідомило Міністерство фінансів на своєму сайті 23-го липня, Управління контролю за іноземними активами мінфіну США (OFAC) випустило нові вимоги до фінансової звітності, згідно з якими, "усі фінансові установи, в яких знаходяться російські суверенні активи, і які знають або повинні знати про такі активи, повинні повідомити про такі активи OFAC не пізніше 2 серпня 2024 року", пише Голос Америки.
«Конгрес зробив важливий крок, ухваливши Закон про РЕПО для українців, щоб розблокувати вартість знерухомлених російських суверенних активів для підтримки подальшої стійкості та відновлення України», — сказав виконувач обов’язків генерального радника казначейства Аддар Леві.
Закон, ухвалений Конгресом у квітні 2024-го року, вимагає, щоб усі заморожені російські суверенні активи залишалися замороженими доти, доки війна Росії проти України не припиняться, і Росія не виплатить Україні повну компенсацію або не візьме участь у міжнародному механізмі, який це зробить.
Леві додав, що Сполучені Штати продовжуватимуть працювати з іноземними партнерами, включаючи G7, для надання підтримки Україні.
Як повідомляв Голос Америки, перший транш доходів від знерухомлених російських активів обсягом 1,4 мільярда євро буде спрямовано на оборону Україні вже на початку серпня.
Рішення стало можливим після того, як ЄС знайшов правовий шлях як обійти вето Угорщини і використати доходи на заморожені російські активи, щоб придбати зброю для України, пояснив верховний представник ЄС із зовнішньополітичних питань Жозеп Боррель
Гроші будуть використані на закупівлю пріоритетного військового обладнання та боєприпасів для українського війська, включно з засобами протиповітряної оборони. Частину грошей зокрема буде використано для закупівлі озброєнь, які виробляє українська оборонна індустрія.
Загалом західні партнери України заморозили приблизно 300 мільярдів доларів російських активів. Україна може отримати допомоги на близько 3 мільярди євро на рік коштом відсотків від цих активів. ЄС очікує, що загальний прибуток від них становитиме 15-20 мільярдів євро до 2027 року.
Згідно з планом Євросоюзу, гроші надходитимуть до фонду ЄС з допомоги Україні, й надалі будуть використані для фінансування потреб оборони та реконструкції країни.
Ще на цю тему
- 21.12.2024 Десять країн ЄС пропонують посилити санкції проти російської енергетики
- 21.12.2024 МЗС України вважає, що санкції проти російського «Газпромбанку» мають зберігатися в повному обсязі
- 20.12.2024 Орбан блокує продовження санкцій ЄС проти РФ до інавгурації Трампа, - Bloomberg
- 20.12.2024 РФ ввозит западное высокотехнологичное медицинское оборудование в обход санкций
- 19.12.2024 У Держдепі пояснили мету додаткових санкцій щодо Nord Stream 2
- 19.12.2024 Транспортная структура «Росатома» открыла дочернюю компанию во Вьетнаме
- 19.12.2024 США запровадили санкції до російських компаній і суден, пов'язаних з Північним потоком
- 18.12.2024 Російський олігарх Дерипаска не зміг позбутися санкцій Євросоюзу через суд
- 18.12.2024 У ЄС вже готують 16-й пакет санкцій проти Росії
- 18.12.2024 Південна Корея запровадила санкції проти Росії та КНДР
- 18.12.2024 Прем'єр Естонії назвав два варіанти для суден тіньового флоту РФ, які «зловлять» без страховки
- 17.12.2024 Фон дер Ляєн та Ердоган обговорили дотримання санкцій проти Росії