Євросоюз готує безстрокові санкції проти російських активів – Reuters
Країни Європейського Союзу обговорюють варіанти продовження строку перегляду санкцій щодо активів російського центробанку, щоб забезпечити план "Великої сімки" щодо надання Україні кредиту на $50 мільярдів за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на проєкт документа, який представники країн ЄС розглянуть сьогодні, 24 липня, пише БізнесЦензор.
Основна частина заморожених російських активів на суму близько $300 мільярдів зберігається у фінансових установах ЄС, переважно в Бельгії. За правилами ЄС, санкції щодо Росії продовжують кожні шість місяців, але це рішення щоразу потребує одностайного схвалення усіма країнам ЄС.
За словами джерел агентства у дипломатичних колах ЄС, деякі країни "Великої сімки", включно зі США, стурбовані ймовірністю того, що санкції проти російських активів у Євросоюзі можуть не продовжити, якщо 27 країн ЄС не зможуть досягти одностайного рішення.
Це може поставити під загрозу план про надання Україні кредиту на $50 мільярдів за рахунок прибутків від заморожених активів РФ, адже у такому випадку погашати його доведеться самим країнам "Великої сімки".
Посли ЄС у середу 24 липня мають обговорити два варіанти вирішення цієї проблеми. Одним із них було б "безстрокове" продовження режиму санкцій, яке знерухомило активи центрального банку Росії.
"Це рішення має переглядатися Радою ЄС через регулярні проміжки часу (наприклад, через дванадцять місяців) на основі чітко визначених критеріїв (тобто завершення агресивної війни та гарантії неповторення, виплата компенсації Росією тощо)", – йдеться у проєкті документа.
У якості іншого варіанту пропонується продовжити термін перегляду санкцій проти РФ до трьох років.
Одностайність між державами-членами ЄС буде необхідна в обох випадках, і розширення строків перегляду санкцій стосуватиметься лише активів російського центробанку.
Згідно із проєктом документа, обидва варіанти спрямовані на "підвищення правової визначеності та передбачуваності для партнерів G7 щодо надзвичайних доходів, які будуть доступні Україні для обслуговування та погашення додаткових двосторонніх позик ЄС та партнерів G7".
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан має тісніші зв’язки з Росією, ніж інші лідери країн ЄС, і неодноразово блокував запровадження нових обмежень проти РФ та фінансову підтримку для України, нагадує Reuters.
Як повідомлялося, лідери країн "Великої сімки" погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 мільярдів за рахунок використання заморожених російських активів. Кошти планують виділити до кінця 2024 року, а погашати кредит будуть за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Ще на цю тему
- 10.01.2025 Токіо запроваджує санкції проти трьох банків РФ, а також 11 фізичних та 29 юридичних осіб
- 10.01.2025 РФ импортирует уникальное лазерное оборудование, разработанное в США и ЕС
- 09.01.2025 Байден запровадить нові санкції проти Москви до приходу Трампа, - Reuters
- 08.01.2025 У США за порушення санкцій конфіскували нерухомість російського олігарха
- 06.01.2025 «Росатом» погрожує судом Siemens за відмову постачати обладнання для АЕС у Туреччині
- 06.01.2025 З Фінляндії до РФ попри закритий кордон намагаються везти підсанкційні товари
- 03.01.2025 Для припинення війни в Україні необхідно посилити нафтові санкції, - Bloomberg
- 01.01.2025 США покарали осіб з Росії та Ірану, причетних до втручання у вибори
- 31.12.2024 Менеджера американской компании обвинили в поставках нефтегазового оборудования в РФ
- 31.12.2024 Reuters нарахувало п’ять компаній, на яких тримається виробництво російської вибухівки
- 30.12.2024 РФ отложила запуск крупного научного проекта из-за санкций
- 27.12.2024 Кыргызские компании экспортируют в РФ подсанкционные электронные компоненты