Через санкції російський Центробанк планує перейти на криптовалюту для міжнародних розрахунків
Центробанк РФ планує провести перші міжнародні розрахунки у криптовалюті до кінця року.
Про це очільниця центробанку РФ Ельвіра Набіулліна заявила на засіданні Ради з розвитку фінансового ринку при Раді федерації, пише БізнесЦензор.
"Сьогодні Державна дума розглядає закон, який допускає розрахунки в криптовалютах в рамках експериментального режиму. Умови експерименту ми вже обговорюємо з міністерствами, відомствами, з бізнесом. І очікуємо, що перші такі платежі пройдуть до кінця цього року", – сказала Набіулліна.
Цей закон дозволить російському центробанку створювати майданчики для використання криптовалют у міжнародних розрахунках.
Як повідомлялося, у березні російський диктатор Путін вже підписав закон, який дозволяє використовувати криптоактиви для зовнішньоторговельних розрахунків.
За даними Boomberg, російські сировинні компанії вже почали використовувати криптовалюту для торгівлі з Китаєм. Так, щонайменше два великі виробники металів, що не перебувають під санкціями, перейшли в платежах на стейблкоіни, прив’язані до долара США (USDT).
Як повідомлялося, у 2022 році російський центробанк запропонував повністю заборонити використання та майнінг криптовалют у Росії через потенційну небезпеку для фінансової системи в умовах санкцій.
Однак проти цього виступив російський президент Путін, підтримавши пропозицію уряду РФ запровадити оподаткування та регулювання майнінгу криптовалют, повідомляв Bloomberg.
За підсумками 2022 року Росія входила до трійки найбільших країн за обсягами обчислювальних потужностей, задіяних у майнінгу криптовалют. Тоді загальні потужності найбільших російських майнінгових компаній перевищили 500 МВт, за їх власними оцінками. Майнери в Росії в 2022 видобули криптовалюти приблизно на 50-60 мільярдів рублів, заявляв директор Skolkovo Fintech Hub Павло Новіков у травні 2023 року.
У 2023 році вона вийшла на друге місце у світі за цим показником. За оцінками російської майнінгової компанії BitRiver, з січня по грудень 2023 обсяг потужностей, що використовуються в майнінгу, зріс до 1700 МВт.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД
- 25.11.2024 Финляндия вдвое нарастила экспорт алюминия в Россию
- 25.11.2024 Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
- 25.11.2024 Найбільші банки Китаю припинили видавати готівку з карт російського Газпромбанку
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії