Через санкції російський Центробанк планує перейти на криптовалюту для міжнародних розрахунків
Центробанк РФ планує провести перші міжнародні розрахунки у криптовалюті до кінця року.
Про це очільниця центробанку РФ Ельвіра Набіулліна заявила на засіданні Ради з розвитку фінансового ринку при Раді федерації, пише БізнесЦензор.
"Сьогодні Державна дума розглядає закон, який допускає розрахунки в криптовалютах в рамках експериментального режиму. Умови експерименту ми вже обговорюємо з міністерствами, відомствами, з бізнесом. І очікуємо, що перші такі платежі пройдуть до кінця цього року", – сказала Набіулліна.
Цей закон дозволить російському центробанку створювати майданчики для використання криптовалют у міжнародних розрахунках.
Як повідомлялося, у березні російський диктатор Путін вже підписав закон, який дозволяє використовувати криптоактиви для зовнішньоторговельних розрахунків.
За даними Boomberg, російські сировинні компанії вже почали використовувати криптовалюту для торгівлі з Китаєм. Так, щонайменше два великі виробники металів, що не перебувають під санкціями, перейшли в платежах на стейблкоіни, прив’язані до долара США (USDT).
Як повідомлялося, у 2022 році російський центробанк запропонував повністю заборонити використання та майнінг криптовалют у Росії через потенційну небезпеку для фінансової системи в умовах санкцій.
Однак проти цього виступив російський президент Путін, підтримавши пропозицію уряду РФ запровадити оподаткування та регулювання майнінгу криптовалют, повідомляв Bloomberg.
За підсумками 2022 року Росія входила до трійки найбільших країн за обсягами обчислювальних потужностей, задіяних у майнінгу криптовалют. Тоді загальні потужності найбільших російських майнінгових компаній перевищили 500 МВт, за їх власними оцінками. Майнери в Росії в 2022 видобули криптовалюти приблизно на 50-60 мільярдів рублів, заявляв директор Skolkovo Fintech Hub Павло Новіков у травні 2023 року.
У 2023 році вона вийшла на друге місце у світі за цим показником. За оцінками російської майнінгової компанії BitRiver, з січня по грудень 2023 обсяг потужностей, що використовуються в майнінгу, зріс до 1700 МВт.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 11.01.2025 Британія запровадила нові «енергетичні санкції» проти Росії
- 11.01.2025 Білий дім про нові санкції: Росія втрачатиме мільярди щомісяця
- 10.01.2025 Україна отримала перші 3 мільярди євро від ЄС, забезпечені доходами від активів РФ – Шмигаль
- 10.01.2025 Токіо запроваджує санкції проти трьох банків РФ, а також 11 фізичних та 29 юридичних осіб
- 10.01.2025 РФ импортирует уникальное лазерное оборудование, разработанное в США и ЕС
- 09.01.2025 Байден запровадить нові санкції проти Москви до приходу Трампа, - Reuters
- 08.01.2025 У США за порушення санкцій конфіскували нерухомість російського олігарха
- 06.01.2025 «Росатом» погрожує судом Siemens за відмову постачати обладнання для АЕС у Туреччині
- 06.01.2025 З Фінляндії до РФ попри закритий кордон намагаються везти підсанкційні товари
- 03.01.2025 Для припинення війни в Україні необхідно посилити нафтові санкції, - Bloomberg
- 01.01.2025 США покарали осіб з Росії та Ірану, причетних до втручання у вибори
- 31.12.2024 Менеджера американской компании обвинили в поставках нефтегазового оборудования в РФ