Фінляндія припинила імпорт скрапленого газу з Росії
Фінська компанія Gasum припинила імпорт скрапленого природного газу (СПГ) з Росії.
В компанії пояснили, що затверджений 24 червня санкцій проти Росії містить заборону на імпорт скрапленого природного газу з РФ через термінали, які не підключені до газової мережі ЄС. Ця заборона набула чинності з 26 липня, відтак Gasum більше не імпортуватиме СПГ з Росії, пише БізнесЦензор.
Gasum має довгостроковий контракт на постачання СПГ з російською газовою компанією "Газпром експорт", укладений раніше 2022 року, який передбачає умову "бери або плати".
"Санкції, ухвалені ЄС, не дозволяють Gasum розірвати угоду з "Газпром експортом", але є форс-мажором щодо закупівлі або імпорту російського СПГ на позамережевих терміналах", – наголосили у фінській компанії.
Водночас у Gasum запевнили, що компанія має інші джерела імпорту газу. Зокрема, вона закуповує СПГ з Норвегії та інших країн світу через термінали в Центральній Європі.
"Більшість СПГ, безпосередньо отримуваного Gasum, вже надходила з інших джерел, ніж Росія. Ця зміна не створює жодних проблем з точки зору доступності СПГ для клієнтів Gasum, оскільки Gasum може постачати необхідну кількість СПГ з інших країн", – зазначається у повідомленні.
В компанії нагадали, що Gasum також раніше мала довгостроковий контракт на постачання природного газу через трубопровід із "Газпром експортом". З травня 2022 року природний газ не надходить із Росії до Фінляндії трубопроводами, а у травні 2023 року Gasum розірвав відповідний контракт.
Як повідомлялося, у травні 2022 року фінська компанія Gasum не погодилася з вимогою російського "Газпрому" здійснювати оплату за газ у рублях, відмовилася від переходу на рублеві платежі та подала позов до міжнародного арбітражу. Після того, російська компанія припинила постачання газу до країни.
Водночас фінська компанія зберегла контракти на імпорт скрапленого газу з РФ. Санкцій щодо імпорту російського газу ЄС не запроваджував.
При цьому LNG-термінал у порту фінського міста Уура, куди надїодить російський газ, на 51% належить російській компанії "Новатек", пов'язаній із підсанкціонованими російськими олігархами Леонідом Міхєльсоном та Геннадієм Тимченком. Решта 49% належать російському "Газпрому".
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД
- 25.11.2024 Финляндия вдвое нарастила экспорт алюминия в Россию
- 25.11.2024 Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
- 25.11.2024 Найбільші банки Китаю припинили видавати готівку з карт російського Газпромбанку
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії