Україна не скасує санкції проти російського «ЛукОйлу» попри шантаж Словаччини – Шмигаль
Запроваджені Україною санкції проти російської нафтової компанії "ЛукОйл" не загрожують енергетичній безпеці Словаччини і не будуть скасовані на вимогу словацького уряду.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram, пише БізнесЦнзор.
Він зауважив, що протягом останніх тижнів мав низку розмов з премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, які стосувалися обговорення питань у сфері енергетики "в дусі нашої нової політики нового прагматизму".
"Санкції, запроваджені РНБО України, не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та Європи загалом, саме тому їх скасування не є предметом обговорення. Відтак маємо повне розуміння Брюсселя в цьому питанні", – наголосив Шмигаль.
Він нагадав, Україна продовжує наполягати на необхідності максимальної відмови від російської нафти, хоча ЄС дозволив Словаччині та ще низці країн використовувати російську нафту за умови, що країни будуть активно розбудовувати альтернативні канали постачання.
Водночас Шмигаль запевнив, що Україна "залишається надійним транзитером для всіх країн, які цінують свободу та верховенство права" і беззаперечно виконуватиме Угоду про асоціацію з ЄС.
При цьому очільник українського уряду назвав Словаччину надійним партнером України, але закликав словацьку владу утриматися від шантажу.
"Словаччина – наш надійний партнер, від якого ми не очікуємо шантажу або погроз. Бо погрожувати Україні, яка захищається від агресора, заради того, щоб держава-терорист продовжувала заробляти свої криваві надприбутки – це сумнівний шлях", – заявив Шмигаль.
Він додав, що за результатами цих розмов сторони домовилися провести чергову міжурядову зустріч у жовтні.
Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожував припинити експорт дизпалива в Україну через зупинку транзиту нафти російського "Лукойлу" для НПЗ НПЗ Slovnaft.
Крім того, Угорщина та Словаччина поскаржилися на Україну до Єврокомісії через заборону на транзит нафти російського "Лукойлу".
Водночас очільник НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що обсяги транзиту російської нафти у липні не змінилися, оскільки обсяги "Лукойлу" оформили на інші компанії.
Нагадаємо, посилення санкцій РНБО України проти російської компанії "Лукойл" наприкінці червня 2024 року заблокувало транзит її нафти в Угорщину та Словаччину нафтопроводом "Дружба".
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 10.01.2025 СБУ викрила посадовців українського холдингу, які допомагали Росії обходити санкції на експорт енергоносіїв
- 06.01.2025 Санкції проти РФ треба зробити більш ефективними – Сибіга
- 31.12.2024 ЄС готовий до зупинки транзиту російського газу через Україну – Єврокомісія
- 17.12.2024 Україна запровадила санкції проти виробників російських дронів «Упирь» і «Русак»
- 23.11.2024 Cуд затвердив конфіскацію заводів з виробництва пластикових труб російського мільярдера Горіловського
- 19.11.2024 АРМА виставить на продаж арештований російський танкер Nika Spirit
- 14.11.2024 Зеленський ввів санкції проти російських нафтових компаній та судноремонтного заводу
- 12.11.2024 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти низки осіб та підприємств
- 09.11.2024 Зупинка транзиту російського газу через Україну майже не вплине на ціни в Європі – Bloomberg
- 05.11.2024 Україна продасть на аукціоні російський танкер Nika Spirit
- 16.10.2024 Кабмін відправив на приватизацію конфісковані у російського олігарха заводи будматеріалів «Аерок»
- 10.10.2024 Україна запровадила санкції проти 90 фізосіб та 57 компаній РФ