Голова «Роснєфті» Сєчін знову просить Путіна знизити податки на нафту через санкції
Найбільша російська нафтова компанія "Роснєфть" просить змінити методику визначення ціни на російську нафту для сплати податків через проблеми з міжнародними розрахунками.
Про це йдеться у листі голови "Роснєфті" Ігоря Сєчіна на адресу адміністрації російського диктатора Путіна, пише БізнесЦензор із посиланням на росЗМІ.
У своєму листі Сєчін скаржиться, що за поточних умов оподаткування нафтові компанії вимушені сплачувати вищі податки, ніж той рівень, що "відображає реальні умови функціонування галузі".
Тому він пропонує для визначення ціни для оподаткування дисконтувати котирування російської нафти на $3 за барель. Сєчін пояснив це додатковими транзакційними витратами через санкції, складною маршрутизацією платежів і витратами на фінансування, що зросли у зв'язку зі збільшенням термінів надходження валютного виторгу через подовження ланцюжків розрахунків і посилення контрольних процедур у банках-кореспондентах.
Крім того, "Роснєфть" пропонує використовувати для розрахунку податків новий індикатор ціни на нафту, що враховує всі напрямки постачання російської нафти та фактичні витрати.
Зараз для розрахунку податку на видобуток корисних копалин (ПВКК) та податку на доданий дохід (ПДД) використовується більше з двох котирувань, що визначаються ціновим агентством Argus – North Sea Dated мінус диференціал $20 за барель, або середня ціна на базисах FOB Приморськ і FOB Новоросійськ плюс $2 за барель.
Останній індикатор виявився більшим, і на думку Сєчіна, ця "віртуальна ціна" морських поставок нафти з Росії на закриті європейські ринки не відповідає реальним умовам роботи нафтокомпаній.
Тому "Роснєфть" пропонує при розрахунку єдиного податкового індикатора враховувати трубопровідні постачання нафти за міжурядовими угодами, зокрема з Китаєм. Компанія також просить просить включити до методики розрахунку середньозваженої ціни обсяги постачання нафти сорту Urals для російських НПЗ.
Як повідомлялося, у травні голова "Роснєфті" Ігор Сєчін вже просив уряд РФ про податкові пільги, щоб компенсувати втрати через атаки дронів на свої НПЗ.
Ще на цю тему
- 12.02.2025 Швейцарія повністю приєдналась до 15-го пакета санкцій ЄС проти Росії
- 11.02.2025 ЄС планує ухвалити 16-й пакет санкцій проти РФ до 24 лютого
- 11.02.2025 Компания с беларусскими корнями и офисами на Западе поставляет запчасти в РФ
- 11.02.2025 Норникель в 2024 году сократил прибыль на 37% – росСМИ
- 11.02.2025 В Германии расследуют обход санкций российским олигархом
- 08.02.2025 ЗМІ: До списку санкцій Трампа потрапив прокурор МКС, який видав ордер на арешт Путіна
- 07.02.2025 ЄС розглядає нові санкції проти «тіньового флоту» РФ та його капітанів – Сікорський
- 07.02.2025 В Азербайджане обвинили о=Армению в абходе санкций против РФ
- 07.02.2025 Газпром продав свій австрійський підрозділ дубайській компанії
- 07.02.2025 Санкции против российского углерода заставили Индию переориентироваться на Европу
- 07.02.2025 У Трампа оцінили дію теперішніх санкції проти РФ на 3 з 10 і готові їх подвоїти
- 07.02.2025 Данський пивоварний гігант остаточно пішов з РФ, продавши «Балтику» за третину ринкової вартості