Розкрито перелік зброї, яку Україна отримає від Німеччини до кінця року
Німеччина традиційно посилює нашу протиповітряну оборону зенітними ракетними комплексами, а також й низкою іншого різного озброєння
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Бундесвер сьогодні, 15 серпня, на своєму каналі у Youtube оприлюднив інтерв’ю з генералом Крістіаном Фройдінгом, провідною темою якого стала Україна, а передусім наступ Сил оборони на Курську область - водночас одним з питань, яке було розглянуто під час розмови, стала оборонна допомога від Німеччини, а саме яке ще озброєння планує поставити ця країна до кінця цього року.
Передусім варто відзначити, що німці й надалі відіграватимуть значну роль у посиленні нашої протиповітряної оборони - до кінця року анонсована передача чотирьох зенітних ракетних комплексів IRIS-T, з них два у версії середнього радіуса дії (SLM) і також два ЗРК ближньої дії (SLS). І також буде передана неназвана кількість ракет до цього ЗРК. Крім того, наша ППО також посилиться ще зенітними самохідними установками Gepard у кількості 10 одиниць.
Нагадаємо, згідно з офіційним німецьким списком оборонної допомоги, станом на кінець липня Україні було поставлено чотири ЗРК IRIS-T SLM, два IRIS-T SLS з неоголошеною кількістю ракет до них, і також 52 одиниці самохідних зеніток Gepard та 176 тисяч боєприпасів до них.
Щодо артилерійських систем, то до кінця року оголошено про передачу ще 12 САУ PzH 2000 (наразі відзначено поставку 14 систем спільно з Нідерландами), і також ще чотири САУ Zuzana 2 - йдеться про словацькі самохідні артилерійські установки, виробництво яких для ЗСУ фінансує Німеччина.
Серед бронетехніки анонсоване постачання орієнтовно 30 танків Leopard 1A5 (станом на сьогодні поставлено 58 машин спільно з Данією) і також, що насправді досить важливо - одразу 400 одиниць бронеавтомобілів класу MRAP, тип не уточнюється. Водночас у переліку переданої оборонної допомоги є згадка про 50 MRAP Dingo.
Крім того, буде посилена й логістика Сил оборони України - йдеться про передачу неназваної кількості вантажівок, пікапів, мінівенів тощо. Також у списку є стрілецька зброя, боєприпаси до них, польовий госпіталь, медичне обладнання.
Раніше Defense Express розповідав, що Німеччина за "круговими постачаннями" надасть Чехії 14 Leopard 2A4.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників
- 02.11.2024 Бельгійська та українська оборонні компанії уклали меморандум: що це означає