Троє депутатів зазнали поранень під час бійки в парламенті Туреччини

12:00 17.08.2024

Дебати стосовно ув'язненого законодавця Джана Аталая, який зараз відбуває 18-річне ув'язнення у справі про протести проти забудови Стамбула 2013 року, переросли у бійку в турецькому парламенті. В результаті сутички постраждали троє депутатів.

Про це пише Financial Times, повідомляє ZN.ua.

Депутат від Партії справедливості та розвитку (AKP) Ердогана Алпай Озалан накинувся на опозиційного колегу Ахмет Шика, який виступав на трибуні в залі парламенту. Депутат від опозиції різко розкритикував депутатів президентської партії, заявивши, що ті не мають гідності.

Озалан вдарив Шика, спровокувавши більш масштабну сутичку, внаслідок якої троє депутатів отримали легкі травми.

«Парламент – це місце, де говорять слова. Якщо в парламенті потече кров, що робити громадянам?», – заявив Озгюр Озель, лідер Республіканської народної партії – головної опозиційної групи Туреччини.

Офіс голови фракції AKP у парламенті відмовився від коментарів, а з офісом Озалана зв’язатися не вдалося. 

Сутичка сталася на спеціальному засіданні щодо Джана Аталая, якого у 2022 році засудили до 18 років ув’язнення за його ймовірну роль у демонстраціях у парку Гезі в 2013 році – одному з найсерйозніших народних повстань проти Ердогана. Аталай заявив про свою невинуватість. У травні 2023 року він був обраний депутатом і конституційний суд Туреччини постановив, що його слід звільнити з в’язниці, оскільки утримання під вартою порушує його права на здійснення політичної діяльності. 

Однак наприкінці минулого року Ердоган виступив проти Конституційного суду, а Верховний апеляційний суд Туреччини відмовився виконувати рішення КС.

Зрештою, Аталай залишається у в'язниці. Ігнорування рішення Конституційного суду викликало різку критику з боку турецької опозиції. Чимало аналітиків називають цю ситуацію ознакою руху Ердогана до автократії. 

Після спроби державного перевороту проти Ердогана в 2016 році уряд звільнив тисячі суддів і прокурорів. 

Лідер опозиції Озель раніше назвав крок апеляційного суду проти Конституційного суду судовою «спробою державного перевороту», сказавши, що опозиція «чинитиме опір на вулицях, чинитимемо опір на площах і не здасться цьому беззаконню».
 

Теми:

Ще на цю тему