Німеччина планує вперше за 20 років направити військові кораблі через Тайванську протоку
Німеччина планує наступного місяця вперше за понад двадцять років направити два військові кораблі через спірну Тайванську протоку, ризикуючи спровокувати напруженість у відносинах з Пекіном.
Про це передає Укрінформ з посиланням на Reuters.
Зазначається, що хоча Сполучені Штати, Канада та інші країни в останні місяці регулярно відправляють кораблі ВМС через спірну протоку, для німецького флоту це буде перший прохід протокою з 2002 року.
Командир оперативної групи ВМС Німеччини, у складі якої фрегат «Баден-Вюртемберг» і судно забезпечення «Франкфурт-на-Майні», контр-адмірал Аксель Шульц у телефонному інтерв’ю Reuters зазначив, що наразі кораблі чекають наказу з Берліна.
«Рішення ще не прийнято», - сказав він.
За словами Шульца, одним із ключових факторів для наказу на прохід протокою є хороші погодні умови.
«Ми показуємо тут наш прапор, щоб продемонструвати, що ми підтримуємо наших партнерів і друзів, нашу відданість порядку, заснованому на правилах, мирному вирішенню територіальних конфліктів та вільним і безпечним судноплавним шляхам», - заявив контр-адмірал.
Він розповів, що до отримання наказу кораблі планують зайти до Токіо та зробити зупинки в Південній Кореї і на Філіппінах, а також взяти участь у багатонаціональних навчаннях у регіоні разом із ВМС Франції, Індонезії, Італії, Японії, Малайзії, Сінгапуру, Філіппін та США.
Німеччина, для якої як Китай, так і Тайвань із його величезною індустрією мікросхем, є основними торговельними партнерами, вирішила приєднатися до інших західних країн і збільшити свою військову присутність у регіоні на тлі посилення територіальних претензій Пекіна.
У 2021 році німецький військовий корабель уперше за майже 20 років пройшов Південнокитайським морем, а минулого місяця німецькі ВПС направили винищувачі в Японію для проведення перших спільних навчань із японськими силами самооборони.
Шульц сказав, що не планує вживати жодних особливих заходів безпеки, коли військові кораблі під його командуванням перетинатимуть Тайванську протоку, назвавши це звичайним проходом, подібним до плавання через Ла-Манш або Північне море. Проте він не виключив, що будь-який прохід тайванською протокою ретельно відстежуватиметься Китаєм.
«Я очікую, що китайський флот і берегова охорона або морська поліція супроводжуватимуть нас», - сказав він та додав, що це звичайна практика для подібних випадків.
Китай заявляє про суверенітет над демократично керованим Тайванем і свою юрисдикцію над протокою шириною майже 180 км, яка розділяє материк та острів і є частиною Південнокитайського моря.
Натомість Тайвань, Сполучені Штати та їхні союзники вважають Тайванську протоку міжнародним водним шляхом, що не підпадає під одноосібний китайський суверенітет.
Ще на цю тему
- 14.01.2025 НАТО радикально збільшить свою присутність у Балтійському морі – Туск
- 14.01.2025 Балтійські держави НАТО оголосили план дій у відповідь на інциденти з підводною інфраструктурою
- 10.01.2025 МЗС Фінляндії: НАТО відправить два кораблі для патрулювання Балтійського моря
- 08.01.2025 Естонія хоче ротаційної присутності кораблів НАТО в Балтійському морі
- 08.01.2025 Президент Финляндии Стубб проведет саммит стран Балтийского региона НАТО в Хельсинки
- 08.01.2025 Норвезька компанія замовила вагони для транспортування важкої військової техніки в арктичних умовах
- 08.01.2025 У НАТО розкритикували західні фінансові установи, які не вкладають гроші в ОПК
- 08.01.2025 Кораблі НАТО посилюють охорону підводної інфраструктури в Балтійському морі
- 01.01.2025 Страны Балтии и Скандинавии готовят план по защите энергетической инфраструктуры
- 31.12.2024 НАТО посилює присутність у Балтійському морі після пошкодження підводних кабелів
- 31.12.2024 Гибридные атаки России могут привести к жертвам — представитель НАТО
- 27.12.2024 Литва вживає заходів після пошкодження кабелів у Балтійському морі