Українські F–16 отримали від США найновішу версію РЕБ проти ППО РФ, її не мають навіть союзники по НАТО
Спецпідрозділ РЕБ повітряних сил США 350th Spectrum Warfare Wing оновив F-16 Повітряних сил України для протидії засобам протиповітряної оборони РФ.
Уповітряних силах США офіційно повідомили про те, що українські винищувачі F-16 отримали спеціальне оновлення систем радіоелектронної протидії. Вони були внесені для ефективної протидії російським системам протиповітряної оборони з урахуванням особливостей їх роботи, пише defence-ua.
Це оновлення проводив 350th Spectrum Warfare Wing, підрозділ американських повітряних сил, який відповідає за розвиток, адаптацію та розробку тактики використання РЕБ, а також проводить оновлення цих систем та загалом керує їх розвитком.
Як повідомляється прес-службою підрозділу, роботи були здійснені фахівцями 68th Electronic Warfare Squadron, який входить до складу крила. І це було унікальною операцією через декілька факторів.
По-перше, роботи необхідно було проводити з обладнанням, яке не знаходиться на озброєнні повітряних сил США. З боку Defense Express зазначимо, що вочевидь мова йде про контейнер ECIPS/CJS, який був помічений на українських винищувачах.
По-друге, дуже стиснуті строки, які були прив'язані до дати передачі винищувачів Україні. Тому американські фахівці спочатку мали дослідити реальні можливості обладнання, а потім модернізувати його програмну частину на основі тих алгоритмів, які використовуються у повітряних силах США для протидії російським засобам ППО.
Варто додати, що сам факт цього вже доволі цікавий. Бо виходить, що Нідерланди та Данія, а саме літаки цих країн, як зазначено, отримали оновлення, не мали доступу до американських передових рішень. Хоча можливо справа лише у зацікавленості і європейські партнери просто не проявили відповідної ініціативи.
У будь-якому випадку, американські фахівці працювали разом із європейськими колегами, а також успішно протестували всі оновлення. Завдяки цьому можливо бути впевненим, що українські F-16 дійсно отримали дуже цікаві можливості ефективно давити російські системи, що означає підвищення безпеки та результативності атак по російських ЗРК.
Але важливіше те, що в офіційному повідомленні прямо зазначено: повітряні сили США будуть отримувати від українських колег інформацію щодо використання цих засобів РЕБ у реальному бою. Це дозволить вносити подальше оновлення у роботу систем, при цьому не лише для України, а й США та інших членів НАТО.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників
- 02.11.2024 Бельгійська та українська оборонні компанії уклали меморандум: що це означає