У Монголії пояснили, чому не заарештували Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду
У Монголії заявили, що країна опинилася в ситуації енергетичної залежності, що ускладнює можливість арешту російського диктатора Володимира Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду у зв'язку з воєнними злочинами в Україні.
Про це заявив речник уряду Монголії у коментарі Politico, передає Укрінформ.
«Монголія імпортує 95% своїх нафтопродуктів і понад 20% електроенергії у наших безпосередніх сусідів (РФ і Китай – ред.)... Ці поставки мають вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу», – сказав речник монгольського уряду.
Він додав, що Монголія «завжди дотримувалася політики нейтралітету у всіх своїх дипломатичних відносинах», що підтверджується її офіційними заявами.
Речник уряду країни також заявив, що візит Путіна «відповідає історичному прецеденту спільного святкування главами держав річниці перемоги радянських і монгольських військ над Японією в битві на Халхін-Голі в 1939 році».
Як повідомляв Укрінформ, лідер Кремля Володимир Путін у вівторок 2 вересня зустрівся зі своїм монгольським колегою в Улан-Баторі, це його перший візит до країни-члена Міжнародного кримінального суду (МКС) після того, як той видав ордер на арешт російського диктатора минулого року. Це перший візит Путіна в країну, яка ратифікувала Римський статут і яка має заарештувати російського лідера за ордером, виданим МКС у Гаазі.
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі у березні 2023 року видав ордер на арешт Путіна за підозрою у незаконній депортації дітей і незаконному переміщенні українців у Росію.
Напередодні візиту Путіна до Монголії Міжнародний кримінальний суд заявив, що на країну поширюється зобов'язання виконувати вимоги МКС.
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на рішення монгольської влади не арештовувати російського лідера Володимира Путіна, який перебуває із візитом у Монголії, попри міжнародний ордер на його арешт.
Ще на цю тему
- 20.11.2024 Нідерланди наймуть приватні фірми для посилення безпеки в Північному морі на тлі загроз РФ
- 20.11.2024 Міністр оборони Фінляндії вважає пошкодження телекомунікаційних кабелів диверсією - Politco
- 20.11.2024 Путін планує перший візит до Індії з початку великої війни проти України
- 16.11.2024 Лідери G7 запевнили у подальшій допомозі Україні у війні проти Росії
- 12.11.2024 Білорусь стала країною-партнером БРІКС
- 08.11.2024 Путін зробив нову цинічну заяву про кордони України
- 08.11.2024 Франція викликала представника КНДР через відправлення військ до Росії
- 06.11.2024 Россия: Совет Федерации РФ одобрил ратификацию договора с Северной Кореей
- 06.11.2024 Глава розвідки Австралії попередив про наслідки вісі Китай-Іран-КНДР-Росія
- 06.11.2024 У Канаді стурбовані посиленням загроз з боку Росії
- 04.11.2024 Посольство Фінляндії в Москві забруднили фарбою та закидали яйцями
- 02.11.2024 Фіцо розгнівався на посла Британії, який критикував його за інтерв’ю Скабеєвій