Міністри юстиції країн Ради Європи ухвалили декларацію щодо спецтрибуналу для Росії
Міністри юстиції країн-членів та країн-спостерігачів Ради Європи ухвалили спільну декларацію, в якій виклали низку принципів для вирішення критично важливих питань правосуддя та відповідальності, пов'язаних з роботою спеціального трибуналу щодо злочинів Росії в Україні.
Про це повідомляється в пресрелізі, який Укрінформ отримав за підсумками засідання у Вільнюсі під час головування Литви в Комітеті міністрів РЄ.
«Міністри підтвердили необхідність створення ефективного спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України для притягнення до відповідальності тих, хто несе найбільшу відповідальність», - йдеться в декларації.
Міністри вітають внесок Ради Європи та Європейського Союзу у консультації в рамках Основної групи, у якій створення трибуналу під егідою Ради стало реалістичним варіантом.
«Спеціальний трибунал повинен користуватися широкою міжрегіональною підтримкою, щоб гарантувати свою легітимність», - зазначається в декларації.
Урядовці також визнали, що за певних умов і там, де це дозволяє чинне законодавство, певні процесуальні кроки in absentia (спеціальна процедура кримінального провадження за відсутності підозрюваного — Укрінформ) у переслідуванні міжнародних злочинів можуть служити інтересам правосуддя.
Крім того, вони привітали процес ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду як важливий крок вперед для міжнародного правосуддя.
Україна спільно з партнерами просуває створення спеціального трибуналу за злочин агресії Росії проти України. Створення трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ та окремі держави.
У квітні на конференції “Відновлення справедливості для України” в Гаазі 44 держави у спеціальній декларації висловилися за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування російських злочинів, скоєних у війні проти України, та за притягнення Росії до відповідальності за усі порушення міжнародного права.
Ще на цю тему
- 13.12.2024 Суд у Гаазі остаточно підтвердив рішення про компенсації РФ «Нафтогазу» за активи у Криму
- 13.12.2024 Верховний суд Нідерландів прийняв остаточне рішення щодо активів Приватбанку, вкрадених РФ в Криму
- 27.11.2024 Швейцарська дочірня компанія «Газпрому» програла справу у Суді ЄС
- 27.11.2024 Вперше в історії європейська судова інстанція визнала, що Росія не є єдиною правонаступницею радянської власності
- 25.11.2024 Молдовському олігарху Шору загрожує ще один суд через неправдиве декларування
- 28.10.2024 У Фінляндії арештували російські активи за позовом "Нафтогазу України"
- 16.10.2024 Справи Майдану: В Україні судитимуть кримських «беркутівців»
- 28.09.2024 Росія пригрозила Заходу позовами до Суду ООН через підрив «Північних потоків»
- 04.09.2024 В США судят российских агентов, помогающих Кремлю проводить операции влияния
- 02.08.2024 У РФ українця засудили до 8 років за «конфіденційну співпрацю» з Україною
- 11.05.2024 Ексначальника райвідділу МВС в Криму засуджено до 13 років з конфіскацією за держзраду
- 11.04.2024 Суд стягнув на користь держави активи ексміністра Табачника