Китай заборонив своїм автовиробникам будувати заводи в Росії
Китай не хоче, щоб його автовиробники ризикували своїми грошима в таких країнах, як Росія, відтак надії РФ налагодити на внутрішньому ринку виробництво автомобілів за допомогою китайських компаній, найімовірніше, так і залишаться надіями.
Про це пише БізнесЦензор з посиланням на The Moscow Times.
Міністерство торгівлі Китаю на нараді, що відбулася на початку липня, попередило автовиробників про ризики, пов'язані з інвестиціями за кордоном, розповіли знайомі з ситуацією джерела.
Співробітники китайського Мінторгу "наполегливо не рекомендували" інвестувати в будівництво заводів у Росії та Туреччині, не дозволили вкладатися в Індію, але в більш м'яких висловлюваннях описали ризики при роботі в Європі та Таїланді.
Щоб знизити можливі ризики через геополітичні проблеми, чиновники рекомендували використовувати зарубіжні заводи для складання з компонентів, доставлених із Китаю.
Російський автопром пережив катастрофічний обвал внаслідок повномасштабної війни, розв'язаної Росією проти України. Через зупинку заводів іноземних виробників, які залишили Росію, випуск у 2022 році впав утричі до мінімуму з розпаду СРСР.
"Поки що складно сказати, як [позиція уряду Китаю] позначиться на вже запущених або запланованих проєктах, але всі вони – складання на вже існуючих підприємствах, у партнерстві з російськими компаніями, за винятком запущеного в 2019 році заводу Great Wall Motor з випуску автомобілів Haval у Тульській області. Це теж складання, але з найвищим ступенем локалізації, плюс належить він китайській компанії", – розповів російський автомобільний експерт.
Втім, і до рекомендації влади китайські автоконцерни не прагнули розвивати виробництво в Росії, обмежуючись складанням своїх моделей на потужностях, що звільнилися після виходу західних концернів.
Як зазначається, Китай і так має проблеми зі збутом того, що вони у себе виробляють, оскільки свій ринок зростає повільніше, ніж вони думали, до того ж діють обмеження США та ЄС. Тому будувати заводи в Росії не здається доцільним.
Подробно с перечнем российских предприятий под санкциями можно ознакомиться в Базе данных юридических лиц, в отношении которых введены санкции Украины, ЕС, Великобритании, Канады и США в связи с российской агрессией против Украины.
Ще на цю тему
- 24.04.2025 Найбільша держкомпанія Китаю відновила закупівлі російської нафти
- 18.04.2025 Китай припинив купувати СПГ у США і збільшив закупівлі в РФ
- 10.04.2025 В России закрывается рекордное количество автосалонов китайских марок
- 09.04.2025 Росія залучає Китай у війну. Перші солдати КНР потрапили в полон ЗСУ: що відомо
- 13.03.2025 Китай став відмовлятися від транзиту в Європу через Росію
- 27.02.2025 У ЄС стурбовані, що Китай постачає в Росію компоненти для ударних дронів
- 17.02.2025 Россия стала крупнейшим рынком для экспорта автомобилей из Китая
- 12.02.2025 Естонська розвідка: Китай допомагає Росії обходити санкції та постачає компоненти для дронів
- 11.02.2025 Экспорт через Китай позволяет японским товарам обходить санкции против РФ
- 10.02.2025 Сі Цзіньпін поїде до Москви 9 травня, - росЗМІ
- 01.02.2025 Китай снабжает Россию редкими металлами для производства вооружения
- 22.01.2025 В России массово закрываются автосалоны китайских марок