США загальмували постачання зброї Україні через брак запасів - CNN
Запаси зброї та іншого військового обладнання у Пентагону скорочуються, тому обсяги пакетів військової допомоги Україні упродовж останніх місяців стали меншими.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN із посиланням на двох американських посадовців.
"Пакети військової допомоги США для України упродовж останніх місяців були меншими, оскільки запаси зброї та обладнання, які Пентагон готовий надіслати Києву зі своїх складів, скоротилися", – йдеться у повідомленні.
У квітні Пентагон оголосив про пакет на 1 млрд дол., але відтоді жоден з пакетів не перевищив суму в 400 млн дол., а деякі навіть становили 125 млн і 250 млн дол.
Читайте також: Україну змушують воювати зі зв’язаними за спиною руками - дебати в Європарламенті
Повідомляється, що ці зміни сталися на тлі занепокоєння з приводу того, що обороноздатність США може ослабнути, оскільки американські виробники зброї намагаються задовольнити величезний попит, створений війною РФ з Україною.
Дефіцит означає, що адміністрація Байдена все ще має 6 млрд дол., доступних для озброєння та оснащення України, але Пентагону не вистачає запасів, які він готовий надати через понад два роки війни, повідомили CNN двоє американських посадовців. "Йдеться про запаси, які ми маємо на наших складах, про що [українці] просять, і чи можемо ми задовольнити ці запити тим, що маємо зараз", не впливаючи на нашу обороноздатність, - сказав один із чиновників.
За словами генерал-майора Пета Райдера, прессекретаря Пентагону, Пентагон попросив Конгрес дати йому більше часу, щоб витратити ці кошти, перш ніж вони закінчаться наприкінці вересня.
"Поповнення запасів також є проблемою", - сказав посадовець. США нарощують виробництво ключових позицій, таких як 155-мм боєприпаси та ракетні системи Patriot, як для постачання в Україну, так і для поповнення запасів США. Але це багаторічний процес, який не зможе швидко задовольнити зростаючий попит.
До початку війни в Україні США щомісяця виробляли приблизно 15 тис. 155-мм артилерійських снарядів. З відкриттям нових заводів та виробничих ліній США зараз виробляють 40 тис. снарядів на місяць. Але Пентагону все одно знадобиться більше року, щоб досягти своєї мети — 100 тис. снарядів щомісяця. Нарощування виробництва йде за графіком, але це процес, який триватиме роки, вимагаючи нових потужностей, розширенння заводів та бажання Конгресу виділяти гроші.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони США співпрацює з Конгресом, щоби не втратити фінансування, яке залишиться від 60-мільярдного пакету допомоги Україні після завершення фінансового року.
У Сполучених Штатах бюджетний рік триває від 1 жовтня до 30 вересня наступного року.
Ще на цю тему
- 13.01.2025 США передали Україні обладнання для покращення роботи медичних складів
- 11.01.2025 Зеленський поговорив з Байденом про посилення ППО України і нові санкції проти РФ
- 11.01.2025 США продовжили особливий статус для біженців з України
- 11.01.2025 Зеленський подякував США за нові санкції проти РФ: це суттєво підриває фінансову основу російської воєнної машини
- 09.01.2025 США передають Україні черговий пакет допомоги на $500 мільйонів
- 09.01.2025 ЗМІ: США оголосять про $500 млн військової допомоги Україні на "Рамштайні"
- 08.01.2025 До Києва перед «Рамштайном» прибула делегація США - обговорили допомогу Україні на 2025 рік
- 08.01.2025 Адміністрація Байдена оголосить про фінальну «суттєву» військову допомогу Україні – AP
- 07.01.2025 Келлог відклав візит до Києва до інавгурації Трампа - Reuters
- 30.12.2024 США виділяють Україні $3,4 мільярда прямої бюджетної підтримки
- 30.12.2024 США виділяють Україні майже $2,5 мільярда безпекової допомоги - Байден
- 28.12.2024 Украинская компания DTEK приняла первую партию СПГ из США