Швецькі десантно-штурмові катери для ЗСУ вже в Румунії: там почнеться підготовка наших моряків - Defense Express
Президент Румунії Клаус Йоханніс направив у парламент країни пакет документів, який передбачає надання допомоги Силам оборони України в рамках "Морської коаліції", яку очолює Велика Британія.
Відповідні документи в своє розпорядження отримали автори профільного румунського порталу Defense Romania, пише Defense Express.
З наведених там деталей йдеться про те, що Румунія в цій історії готова надавати широку допомогу в плані навчання українських військових, і заодно виступати майданчиком для співпраці України з іншими державами.
Якщо детальніше, пише видання, то там мова зокрема про те, що на територію Румунії начебто уже прибули ті десантно-штурмові катери CB90, які Швеція виділила в рамках нового пакету допомоги для України на початку вересня 2024 року, і що разом з цими катерами прибуло 35 осіб шведського персоналу, які мають навчити українських моряків.
Для того, щоб задовольнити запит по цьому сегменту, Румунія для початку дасть доступ шведським інструкторам до інфраструктури військово-морської бази Мангалія та авіабази "Міахел Когелнічану".
Крім того, румунська сторона під час навчання на катери CB90 надаватиме необхідну матеріально-технічну допомогу нашим військовим, і сюди входитиме транспорт, харчування, проживання, необхідне для навчального процесу паливо та інші "можливі елементи матеріально-технічного забезпечення".
Крім того, президент Румунії пропонує не просто схвалити вступ цієї країни до "Морської коаліції" з підтримки України, але й в рамках цього процесу погодити проект по створенню навчального центру на румунській території, який готуватиме моряків та морських піхотинців для Сил оборони України.
Передбачається, що такий навчальний центр функціонуватиме мінімум два роки, його роботу підтримуватиме та оплачуватиме Велика Британія. При цьому Румунія зберігатиме за собою право зупинити функціонування цього центру протягом перших двох років роботи, або уже після завершення цього періоду, якщо вважатиме це за потрібне.
Ще на цю тему
- 04.04.2025 Чеський збройовий концерн CSG збільшив продажі у 6 разів після початку Великої війни
- 26.03.2025 Міноборони цьогоріч уклало контракти з 12 українськими виробниками зброї майже на ₴130 мільярдів
- 25.03.2025 Новий український морський дрон «Катран» знищує цілі в морі, на суші та в повітрі
- 24.03.2025 "Коаліція дронів" виділила 20 млн євро на закупівлю розвідувальних БПЛА
- 22.03.2025 Павел відвідав виробництво гвинтівок Bren-2 в Україні за ліцензією чеської компанії. ФОТОрепортаж
- 21.03.2025 Україна та Чехія створюють угрупування супутників оптичної розвідки
- 21.03.2025 Українські морські дрони Magura V5 навчилися обманювати ворожі РЕБ
- 18.03.2025 Роботизований комплекс "Лють" прийнято на озброєння, - Міноборони
- 18.03.2025 Яким озброєнням Німеччина за місяць посилила ЗСУ: наземні дрони Gereon RCS та традиційні Gepard
- 15.03.2025 Ракети «Нептун»: Ураження російських складів і нафтобаз у 2024 році
- 10.03.2025 Україна стала найбільшим імпортером зброї у світі, і половину поставили США
- 06.03.2025 Британія уклала угоду на постачання сучасних ударних дронів Україні