Швецькі десантно-штурмові катери для ЗСУ вже в Румунії: там почнеться підготовка наших моряків - Defense Express
Президент Румунії Клаус Йоханніс направив у парламент країни пакет документів, який передбачає надання допомоги Силам оборони України в рамках "Морської коаліції", яку очолює Велика Британія.
Відповідні документи в своє розпорядження отримали автори профільного румунського порталу Defense Romania, пише Defense Express.
З наведених там деталей йдеться про те, що Румунія в цій історії готова надавати широку допомогу в плані навчання українських військових, і заодно виступати майданчиком для співпраці України з іншими державами.
Якщо детальніше, пише видання, то там мова зокрема про те, що на територію Румунії начебто уже прибули ті десантно-штурмові катери CB90, які Швеція виділила в рамках нового пакету допомоги для України на початку вересня 2024 року, і що разом з цими катерами прибуло 35 осіб шведського персоналу, які мають навчити українських моряків.
Для того, щоб задовольнити запит по цьому сегменту, Румунія для початку дасть доступ шведським інструкторам до інфраструктури військово-морської бази Мангалія та авіабази "Міахел Когелнічану".
Крім того, румунська сторона під час навчання на катери CB90 надаватиме необхідну матеріально-технічну допомогу нашим військовим, і сюди входитиме транспорт, харчування, проживання, необхідне для навчального процесу паливо та інші "можливі елементи матеріально-технічного забезпечення".
Крім того, президент Румунії пропонує не просто схвалити вступ цієї країни до "Морської коаліції" з підтримки України, але й в рамках цього процесу погодити проект по створенню навчального центру на румунській території, який готуватиме моряків та морських піхотинців для Сил оборони України.
Передбачається, що такий навчальний центр функціонуватиме мінімум два роки, його роботу підтримуватиме та оплачуватиме Велика Британія. При цьому Румунія зберігатиме за собою право зупинити функціонування цього центру протягом перших двох років роботи, або уже після завершення цього періоду, якщо вважатиме це за потрібне.
Ще на цю тему
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України
- 06.11.2024 Коли ЗСУ отримають німецькі автоматизовані САУ RCH 155, на які треба лише два члени екіпажу
- 05.11.2024 Україна і Литва підписали меморандум про спільне виробництво безпілотників
- 02.11.2024 Бельгійська та українська оборонні компанії уклали меморандум: що це означає
- 30.10.2024 Естонія розглядає можливість закупівлі українських дронів