Бельгія і Нідерланди закликали до санкцій проти скрапленого газу з РФ – FT
Бельгія, яка є одним із найбільших європейських імпортерів російського скрапленого природного газу, закликала Євросоюз заборонити паливо з РФ.
Як пише Financial Times, міністерка з питань енергетики країни Тінне Ван дер Стратен заявила, що ЄС повинен "йти далі", щоб зупинити постачання російського СПГ до блоку, передає Укрінформ.
За її словами, правила, запроваджені Брюсселем у грудні минулого року, щоб заборонити російським енергокомпаніям використовувати інфраструктуру ЄС, не дали достатніх правових підстав для компаній згорнути контракти з компаніями з РФ. Зокрема, вони продовжують використовувати такі порти як у бельгійському Зебрюгге – головний центр для імпорту СПГ і реекспорту до третіх країн.
Типові контракти на СПГ розраховані на десятиліття або більше, тому багато з них були підписані ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.
Водночас міністерка з питань клімату та зеленого розвитку Нідерландів Софі Германс повідомила парламенту країни, що порушить це питання на зустрічі міністрів енергетики ЄС наступного місяця.
За її даними, кількість танкерів з російським газом, які прибувають на головний термінал Роттердама, різко зросла цього року: із, в середньому, одного на місяць – із середини 2022 року до середини 2024 року – до двох на місяць протягом минулого літа.
Танкер стандартного розміру зазвичай перевозить еквівалент приблизно 70-80 тис. тонн газу.
"Немає інших варіантів, коли ми можемо розірвати приватні контракти без застосування санкцій з боку Європейської комісії", – йдеться у листі Германс на адресу парламенту.
Незважаючи на тиск із боку таких країн-імпортерів, як Бельгія та Нідерланди, щодо запровадження санкцій щодо російського СПГ, шанс на отримання одностайної згоди всіх держав-членів ЄС, яка була б потрібна, є невеликим, пише видання.
Зокрема, Угорщина регулярно виступає проти запровадження подальших заходів, які націлені на скорочення імпорту російського викопного палива.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей