Франція та Канада допоможуть Україні захищатися від агресії РФ у кіберпросторі
Франція та Канада домовилися спільно допомогати Україні протистояти російській агресії у кіберпросторі. Сторони ухвалили відповідну декларацію.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на канадський уряд.
Документ - канадсько-французька декларація про зміцнення партнерства в галузі оборони та безпеки - був погоджений під час зустрічі в Оттаві 26 вересня прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та президента Франції Еммануеля Макрона.
Лідери закликали працювати разом, щоб сприяти розвитку зміцненого партнерства у сфері оборони та безпеки, передали в Міністерство глобальних справ Канади
У декларації, зокрема, йдеться, що Збройні Сили обох країни "продовжуватимуть поглиблювати стратегічну співпрацю у сфері кіберзахисту на підтримку України".
"Ми прагнемо співпрацювати з Україною та нашими партнерами, щоб дати Україні змогу захистити свій суверенітет, незалежність і територіальну цілісність перед обличчям російської агресії, як у традиційних сферах, так і в кіберпросторі, зокрема шляхом підтримки зміцнення цивільного потенціалу України у сфері кібербезпеки через Талліннський механізм", - йдеться у документі.
Також Оттава та Париж заявляють, що "сповнені рішучості" зробити свій внесок у підтримку принципів Статуту ООН, а також "сприяти управлінню міжнародними кризами та конфліктами, у тому числі в кібернетичній сфері, а також забезпечувати безпеку та оборону колективу членів НАТО".
"Тому ми будемо поглиблювати наше співробітництво в сфері оборони та безпеки з метою підтримки України, сприяння регіональній стабільності та безпеці в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, зміцнення нашої співпраці в управлінні кризами та модернізації наших збройних сил і боротьбі з іноземним втручанням і маніпулюванням інформації", - вказується у документі.
Талліннський механізм
Нагадаємо, у грудні минулого року Міністерства закордонних справ низки держав, серед яких Україна, створили Талліннський механізм з кіберзахисту.
У МЗС України пояснили, що він покликаний допомогти зміцнити кіберзахист та цивільний кіберпотенціал країни, а також посилити захист держави в кіберпросторі та задовольнити довгострокові потреби в кіберстійкості.
МЗС країн-учасниць Талліннського механізму координуватиме зусилля з мобілізації додаткової підтримки для потреб профільних установ у сфері кібербезпеки.
Ще на цю тему
- 09.12.2024 Кіберугрупування спробувало атакувати оборонні підприємства України
- 30.10.2024 У Microsoft заявили про масштабну фішингову атаку російських хакерів
- 02.10.2024 США і Британія вперше публічно пов’язали ексофіцера ФСБ із хакерською групою
- 29.08.2024 Дурову предъявили обвинения и запретили покидать Францию
- 26.08.2024 Латвія підписала меморандум із кібербезпеки з Україною
- 15.08.2024 Разведка Турции заявила о ликвидации глобальной сети кибершпионажа
- 10.08.2024 У Чехії припинили розслідування кібератаки на ЗМІ: сліди ведуть в Росію
- 31.07.2024 Хакери ГУР тиждень атакували фінсектор та урядові ресурси РФ і здобули конфіденційні дані - джерело
- 31.07.2024 Українські ІТ-спеціалісти вивели з ладу понад 110 серверів компанії «Ростсельмаш»
- 29.07.2024 Кіберфахівці ГУР атакували Центробанк Росії - джерело
- 20.07.2024 Хакери атакували реєстр нерухомості Греції
- 22.06.2024 Проросійські хакери атакували Румунію