В Україні заочно засудили суддю з Криму, який переслідував кримськотатарських активістів
Дніпровський районний суд Києва заочно засудив колишнього суддю Джанкойського міськрайонного суду окупованого Криму до 13 років ув'язнення за державну зраду.
Про це свідчить оприлюднений вирок суду. Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, йдеться про 48-річного Едуарда Пікулу.
Суд встановив, що Пікула обіймав з 2009 року посаду судді Джанкойського міськрайонного суду АР Крим. Після анексії Криму Російською Федерацією Пікула зламав присягу і 13 листопада 2014 року очолив створений РФ Джанкойський районний суд.
Українські слідчі задокументували винесення незаконних вироків Едуардом Пікулою чотирьом кримськотатарським активістам у травні 2014 року.
Суд визнав Пікулу винним у державній зраді за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України в редакції від 8 квітня 2014 року. Вирок – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.
Ще на цю тему
- 08.04.2025 Отамана «Союзу козаків Феодосійського регіону» засудили до 15 років за держзраду
- 08.04.2025 В Криму окупанти відкрили курси підготовки дітей до мобілізації
- 07.04.2025 Адвокат Курбединов обратился в прокуратуру из-за давления российских силовиков на жену осужденного крымчанина Вадима Сирука
- 05.04.2025 В Крыму российские власти на базе паралимпийских школ создают секции исключительно для участников войны против Украины – ЦНС
- 05.04.2025 Из-за российских репрессий в Крыму без опеки отца осталось 252 ребенка – Мумине Салиева
- 04.04.2025 Мілітаризація дітей у Криму: окупанти відкрили в школах 260 кадетських класів
- 01.04.2025 У задержанной в Крыму семьи из Львова появились адвокаты – Чубаров
- 31.03.2025 В окупованому Криму російські силовики затримали родину зі Львова – Чубаров
- 28.03.2025 Трем экс-судьям из Крыма грозит до 15 лет за госизмену – Госбюро расследований
- 28.03.2025 Силовики РФ задержали 18-летнего жителя Крыма, обвинив его в подготовке к теракту
- 26.03.2025 «Перемирие на море реально после деоккупации Крыма». Андрей Клименко – о мирных переговорах и трафике в Черном море
- 26.03.2025 В Украине будут судить еще одного бойца незаконного вооруженного формирования «самооборона Севастополя» – Прокуратура АРК