У Болгарії напередодні виборів за торгівлю впливом заарештували впливового політика
Ключовий законодавець Джейхан Ібрамов, близький до Ахмеда Догана, засновника партії турецької меншини "Рух за права і свободи" (MRF), був заарештований за звинуваченням у зловживанні впливом та отриманні грошей для незаконної купівлі голосів.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.
Це робить Ібрамова найвпливовішим політиком, заарештованим у Болгарії з 2022 року, коли колишній прем'єр-міністр Бойко Борисов провів під вартою лише одну ніч, але так і не був звинувачений у скоєнні злочину.
Софійський суд постановив, що Ібрамова слід утримувати під вартою, оскільки він ризикує скоїти ще один злочин. Влада заарештувала його з 100 000 левів (50 000 євро), які він вимагав від свого друга використати для незаконної купівлі голосів на парламентських виборах, запланованих на 27 жовтня, повідомила прокуратура.
В обмін на ці гроші Ібрамов пообіцяв своєму другові, що допоможе йому отримати державні контракти від Міністерства оборони. Звинувачення стверджувало, що у депутата є зв'язки в міністерстві, оскільки він багато років був членом парламентського комітету з питань оборони.
За версією слідства, Ібрамов попросив у свого друга 200 000 левів, але хотів отримати щонайменше кілька мільйонів левів. Прокурор заявив, що частина грошей, які він взяв для купівлі голосів, була у внутрішній кишені його піджака, а частина – в паперовому конверті, який він тримав у руках.
Мирослав Тодоров, який дав йому гроші, також проходить у справі як свідок і надав докладні свідчення. Два місяці тому Тодоров був заарештований за податкові правопорушення, але незабаром звільнений.
Арешт Ібрамова припадає на час серйозної кризи для MRF, однієї з найстаріших партій Болгарії і давнього члена європейської ліберальної групи ALDE.
У серпні Делян Пеєвський, на якого США наклали санкції за корупцію згідно з "Актом Магнітського", спричинив розкол у партії. Половина депутатів MRF оголосила про свою лояльність до Пеєвського, тоді як решта залишилася на боці засновника партії Ахмеда Догана.
У липні керівництво ALDE повідомило Euractiv, що MRF може бути виключена з Європейської ліберальної партії через вплив Пеєвського.
Розкол в MRF є одним з найнебезпечніших наслідків політичної кризи, що триває в Болгарії. Турецька меншина становить близько 10% населення Болгарії, а MRF і Доган завжди позиціонували себе як носії міжнаціонального миру в країні.
Нагадаємо, гучні скандали та агресивна поведінка радикальних проросійських та популістських партій завадили парламенту Болгарії зібрати більшість, необхідну для ухвалення ключових законів, від яких залежать мільярди євро виплат у рамках Плану відновлення та стійкості від ЄС.
Політична криза у Болгарії триває з 2021 року, відтоді в країні відбулись уже шість дострокових парламентських виборів. Останні, у червні 2024 року, не змогли призвести до формування постійного уряду.
Ще на цю тему
- 17.04.2025 Уряд Болгарії пережив другий за місяць вотум недовіри
- 03.04.2025 У Болгарії проросійські сили не змогли оголосити вотум недовіри уряду
- 10.03.2025 Нова оборонна стратегія Болгарії визначає Росію як головну загрозу безпеці
- 10.03.2025 У Болгарії письменники підписали петицію із закликом до влади підтримати Україну
- 17.01.2025 Наступні пів року протимінною групою у Чорному морі керуватиме Болгарія
- 13.01.2025 У Болгарії можуть створити уряд з проросійськими соціалістами, які блокували допомогу Україні
- 20.12.2024 У парламенті Болгарії не дали добро на підписання безпекової угоди з Україною
- 04.12.2024 В Болгарії розповіли про виділення Україні нового пакета військової допомоги
- 04.12.2024 Російському бізнесмену Зінгаревичу заборонили від'їзд в Болгарію на 10 років
- 16.11.2024 В Болгарии открылось секретное консульство России – медиа
- 28.10.2024 Болгарія всьоме за останні чотири роки обирала парламент
- 19.10.2024 У Болгарії затримали 36 осіб за підозрою у підкупі виборців