Літаки вкрала Росія, а $3 мільярди компенсації їхні власники вимагають від страховиків
Одне з найбільших у світі перестрахувальних агентств Swiss Re (Швейцарія) постало перед судом у Лондоні через захоплені Росією західні літаки, власники яких вимагають тепер відшкодування у страховиків розміром у 3 млрд дол. США.
Про це повідомляє швейцарське економічне видання "Finanz und Wirtschaft", передає Укрінформ.
"Swiss Re разом з іншими страховиками має відповідати перед судом у Лондоні через фінансові питання щодо сотень літаків, що залишилися в Росії. Власники літаків вимагають від страховиків кілька мільярдів доларів компенсації за літаки, які залишилися після початку вторгнення російської армії в Україну", - йдеться у повідомленні.
Загалом позивачі вимагають понад 3 млрд дол. США за літаки та двигуни, які орендувалися російськими авіаперевізниками й зараз їм більше не доступні. Спочатку сума збитків у цій справі становила 4,7 млрд дол., але була зменшена у результаті переговорів з російськими компаніями. Йдеться про приблизно 500 захоплених у Росії літаків, головним чином Airbus і Boeing, вартістю близько 10-12 млрд дол.
Окрім Swiss Re, судові скарги стосуються ще понад 20 страховиків і перестрахувальників, серед яких AXA, Lloyd’s of London, Chubb та AIG. З судових матеріалів випливає, що російські авіакомпанії були зобов'язані страхувати орендовані західні літаки в першу чергу на лондонському або міжнародному ринку. Якщо ж літак було застраховано у російського страховика, як, наприклад, Sogaz або Ingosstrakh, то страхове покриття мало бути оформлене у західних перестрахувальників, як, наприклад, Swiss Re – другого за величиною перестрахувального агентства у світі після Munich Re.
Судовий процес, який розпочався у Лондоні минулого тижня, має завершитися до Різдва.
Нагадаємо, після введених санкцій Заходу проти РФ внаслідок її масштабної агресії в Україні російські авіакомпанії не повернули з лізингу сотні літаків іноземного виробництва та продовжують їх експлуатувати попри заборони.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 Російські авіакомпанії зупинили польоти половини Airbus neo через проблеми з ремонтом
- 13.11.2024 Через санкції тридцять російських авіакомпаній опинилися на грані банкрутства – росЗМІ
- 08.11.2024 Німеччина повернула власнику літак російського "Аерофлоту", який застряг у Мюнхені після вторгнення РФ в Україну
- 05.11.2024 В Індії розбився військовий літак російського виробництва / Відео
- 01.11.2024 Второй за три дня самолет российской авиакомпании сломался в воздухе
- 10.10.2024 Западные санкции парализовали производство Су-57 Россией
- 08.10.2024 Літаки Путіна стали приховувати своє пересування
- 12.09.2024 В Казахстані обслуговують російські Су-30СМ, використовуючи французьке обладнання – Inform Napalm
- 11.09.2024 У Польщі здійснив аварійну посадку літак, що летів із Москви до Стамбула
- 04.09.2024 Олигархи РФ закупают на Западе детали для бизнес–джетов в обход санкций
- 29.08.2024 Аэрофлот заработал 41,2 млрд р чистой прибыли во 2 кв против убытка годом ранее
- 27.08.2024 США ввели санкції проти шести компаній з розслідування «Схем» про постачальників західної електроніки для винищувачів РФ