Білоруський завод постачав в Україну добрива з РФ і Білорусі через компанію в ОАЕ — розслідування
Білоруський виробник мінеральних добрив Гродно Азот поставляв в Україну продукцію під виглядом туркменського виробництва через компанію, зареєстровану в ОАЕ громадянами Туреччини.
Про це повідомляє Радіо Свобода, пише НВ Бізнес.
Журналісти зазначають, що поставки вдалися, попри санкції, запроваджені Україною та Євросоюзом проти зазначеної компанії.
У розпорядженні редакції опинилося рішення Шевченківського районного суду Києва. У документі йдеться про те, що слідчі викрили цю схему під час розслідування кримінальної справи проти української компанії Оскар Оптіма, яка займалася постачанням і продажем білоруських мінеральних добрив в Україні. Слідство триває з січня 2023 року.
Слідство встановило, що Гродно Азот постачав свою продукцію залізницею в порт Ростова, звідки її транспортували в порт Бургас у Болгарії. Там добрива упаковували в мішки, а потім транспортували в порт болгарського міста Русе на річці Дунай. Звідти їх транспортували в Ізмаїльський морський порт. Митне оформлення здійснювалося на підставі сертифікатів про походження продукції з Туркменістану, де взагалі не виробляють цей вид добрив.
Згідно з даними служби ImportGenius, яка показує глобальні торгові документи на імпорт/експорт від митної служби США, щонайменше була одна така поставка. Вона відбулася у квітні 2023 року. Дубайська компанія Agro chain general trading LLC поставила з Туркменістану в Україну мінеральні добрива на суму 1,1 мільйона доларів. Імпортером визначено українську компанію Оскар Оптима.
Водночас вартість цього контракту не співвідноситься з фінансовими результатами української компанії-реципієнта, які вона надала контролюючим органам.
Згодом Інститут судових експертиз України підтвердив, що добрива, які постачає українська компанія «Оскар Оптіма», повністю відповідають зразкам продукції, виробленої в Гродно.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 14.11.2024 Зеленський ввів санкції проти російських нафтових компаній та судноремонтного заводу
- 12.11.2024 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти низки осіб та підприємств
- 09.11.2024 Зупинка транзиту російського газу через Україну майже не вплине на ціни в Європі – Bloomberg
- 05.11.2024 Україна продасть на аукціоні російський танкер Nika Spirit
- 16.10.2024 Кабмін відправив на приватизацію конфісковані у російського олігарха заводи будматеріалів «Аерок»
- 10.10.2024 Україна запровадила санкції проти 90 фізосіб та 57 компаній РФ
- 02.10.2024 Україна націоналізувала шість компаній, підконтрольних російському олігарху Горіловському
- 26.09.2024 Суд конфіскував майно російського мільярдера Усманова вартістю понад 2 мільярди
- 26.09.2024 Нацкомісія застосувала санкції проти інтернет-оператора Wnet
- 20.09.2024 Україна запровадила санкції щодо низки осіб і компаній з Росії, Китаю та Ірану
- 13.09.2024 Україна вимагатиме посилити санкції проти Росії за викрадення дітей
- 03.09.2024 ЄС знову не бачить загрози Угорщині через санкції Києва проти "Лукойлу"