Перші литовські бойові безпілотники потрапили на військові склади
На військові склади потрапили перші бойові безпілотники литовського виробництва, призначені для Литовської армії та Збройних сил України.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони Литви.
Агентство оборонних ресурсів при Міністерстві національної оборони купило бойові безпілотники на 8 мільйонів євро у п’яти литовських виробників: Dangolakis, RSI Europe, Ltmiltech, Granta Autonomy та Unmanned Defense Systems. Понад 2,3 тисячі з них коштом на 3 млн євро буде поставлено Литовській армії, Збройним силам України – майже 5 тис. однотипних дронів за 5 млн євро. Ці постачання відбудуться до кінця поточного року.
Бойові безпілотники виробництва литовських компаній купуються з усіма додатковими аксесуарами, обладнанням для запуску, управління та навчання. Вони повністю зібрані, тому оператору безпілотника залишається лише підключити боєкомплект. Кожен із п’яти виробників безпілотників розробив власні унікальні рішення для зменшення впливу засобів РЕБ.
«Ми прагнемо сприяти виробництву безпілотників і антидронів у Литві, а технології та можливості безпілотників є необхідною умовою для наявності сучасних збройних сил. Це придбання, безсумнівно, пов’язане з фундаментальними інтересами національної безпеки», – сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас.
Як повідомлялося, деякий час тому Міністерство національної оборони Литви з метою підтримки України та розширення бойових можливостей литовської армії звернулося до литовських виробників безпілотників для виробництва бойових безпілотників. У співпраці з Міністерством оборони України на території України були проведені випробування литовських бойових безпілотників, що відповідають фронтовим умовам. Після цих випробувань були підписані контракти з п'ятьма литовськими компаніями.
Ще на цю тему
- 28.12.2024 Греція передасть Україні ракети «Sea Sparrow» - ЗМІ
- 20.12.2024 "Коаліція дронів" з січня почне масово постачати Україні безпілотники різного типу
- 18.12.2024 Міноборони України на пряму замовило у Rheinmetall заряди для боєприпасів за 9 млн євро та дуже коротким строком виконання
- 18.12.2024 Rheinmetall отримала замовлення на ще 20 БМП Marder для України до середини 2025 року
- 16.12.2024 Україна та Чехія завершили розробку реактивного двигуна AI-PBS-350 для дронів. ФОТО
- 16.12.2024 Партія Шольца прописала у передвиборчій програмі заборону ракет Taurus для України
- 10.12.2024 Лідер опозиції Німеччини назвав умову передачі Україні ракет Taurus
- 07.12.2024 Країни НАТО знайшли системи ППО, які можна швидко передати Україні – МЗС
- 06.12.2024 Президент Зеленский передал Силам обороны Украины первую партию новейших ракет-дронов «Пекло»
- 06.12.2024 Швеція і Данія замовили понад 200 БМП, у тому числі для України
- 06.12.2024 Нові естонські зенітні ракети будуть випробовувати на полі бою в Україні
- 04.12.2024 Україна вже виготовляє ракети спільно з Італією і Бельгією - Умєров