Шмигаль розповів, чи готова Україна до зими
Цей опалювальний сезон планується пройти на газі власного видобутку.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про підготовку України до зими та опалювального сезону – третього в умовах повномасштабної війни.
"Сьогодні понад 99% житлових будинків готові до початку опалювального сезону. Кількість шкіл, дитячих садочків та лікарень, готових до проходження зими, теж наближається до 100%. Понад 18 тисяч котелень та 4,8 тисячі центральних теплових пунктів перебувають на стадії готовності до подачі тепла", - сказав Шмигаль під час засідання уряду.
Що стосується накопичення ресурсів, то, за словами прем’єра, в газосховищах наразі є 12,2 млрд куб. м блакитного палива, а також 3,1 млн тонн вугілля на складах, чого достатньо для проходження зими. Цей опалювальний сезон, як і минулий, планується пройти на газі власного видобутку.
"Всі 9 енергоблоків АЕС, що підконтрольні Україні, наразі працюють. Саме вони забезпечать основний обсяг генерації електроенергії в опалювальний сезон", - зазначив очільник уряду.
За словами Шмигаля, потреби житлово-комунальних підприємств у когенераційних установках покриті більш ніж наполовину – вже наявні 182 когенераційні установки сумарною потужністю 147,3 МВт, з яких 83 працюють. Решта когенераційного обладнання буде встановлено до кінця цього року.
Також прем’єр повідомив, що у Фонді підтримки енергетики України партнери акумулювали близько 700 млн євро перерахованих та анонсованих коштів. Крім цього, очікується успішне завершення переговорів стосовно збільшення лімітів на імпорт електроенергії з ЄС: з 1,7 до 2,2 ГВт.
Шмигаль також акцентував, що триватиме підтримка українців в частині виплати субсидій, якими наразі користуються 2,8 млн родин.
"Розмір виплат на опалювальний сезон автоматично перераховується Пенсійним фондом. Коштів у державному бюджеті закладено достатньо", - наголосив прем’єр.
Опалювальний сезон в Україні - останні новини
Раніше УНІАН писав, коли розпочнеться опалювальний сезон у різних регіонах України. В цілому житлові будинки розпочнуть опалювальний сезон, коли середньодобова температура сягне позначки у 8°C і триматиметься на такому рівні щонайменше три доби.
З 14 жовтня Київ розпочав опалювальний сезон для лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери міста.
У Мінсоцполітики розповіли, що за наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги надання субсидії припиняється. При цьому заборгованість можна погасити поступово, але для цього необхідно домовитися про реструктуризацію боргу з постачальниками послуг. В такому випадку, якщо регулярно платити борг і не пропускати поточні платежі, можна розраховувати на субсидію.
Ще на цю тему
- 14.11.2024 Видобуток газу в Україні зріс цього року на 6% - Нафтогаз
- 23.04.2024 Китайська Vorex знову зриває програму буріння «Укргазвидобування»
- 25.03.2024 Україна відмовиться від імпорту газу і готується до нульового транзиту, - Меморандум із МВФ
- 01.03.2024 Україна вперше повністю пройшла зиму на власному газі, - "Нафтогаз"
- 08.02.2024 В Україні запустили ще дві потужні газові свердловини
- 27.01.2024 Україна запустила нову свердловину, яка дає 250 тис. кубометрів газу на добу
- 15.01.2024 Половину опалювального сезону пройдено, запасів газу у сховищах достатньо, - "Нафтогаз"
- 05.01.2024 Україна торік подвоїла імпорт газу з країн ЄС та Молдови
- 11.10.2023 Україна накопичила у підземних сховищах 15,75 мільярда кубометрів газу
- 23.09.2023 В Україні змінили розрахунок плати за транспортування газу для населення: хто зможе зекономити
- 19.09.2023 В Україні достроково виконали план щодо накопичення газу у сховищах для опалювального сезону
- 04.08.2023 Оприлюднено проєкт фінплану «Нафтогазу»: якими будуть тарифи?