Президент Кореї сподівається разом з НАТО знайти «практичні контрзаходи» через співпрацю Росії з КНДР
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль обговорив із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте ситуацію з відправкою північнокорейських військових у Росію для участі у війні проти України.
Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
«Вторгнення Росії в Україну та безрозсудний військовий союз між Росією та Північною Кореєю ще раз підтверджують, що безпека Індо-Тихоокеанського регіону та Атлантичного регіону нерозривно пов’язані. Це підриває заснований на праві міжнародний порядок, загрожує миру на Корейському півострові та в усьому світі, і уряд (Південної Кореї - ред.) не залишиться осторонь і не дозволить цього», - заявив Юн.
Він додав, що Південна Корея активно вживатиме «поетапних заходів» у відповідь на військову співпрацю між Пхеньяном і Москвою, та висловив сподівання на пошук «практичних контрзаходів» у співпраці з НАТО та державами-членами Альянсу.
Своєю чергою Рютте висловив «серйозне занепокоєння» щодо відправки військ Північної Кореї до Росії, яке він назвав грубим порушенням міжнародного права та резолюцій Ради Безпеки ООН.
Він підкреслив, що НАТО готове активно співпрацювати з Південною Кореєю, щоб відповісти на військове співробіництво між Росією та Північною Кореєю. Генсек закликав уряд Південної Кореї направити делегацію в НАТО для більш детального обміну інформацією.
Рютте також висловив сподівання на посилення співпраці в оборонній промисловості та діалогу з питань безпеки між Південною Кореєю, Україною та НАТО у контексті розгортання сил КНДР у Росії.
За підсумками розмови Рютте написав у соцмережі Х: "Відправлення військ Північної Кореї, щоб воювати пліч-о-пліч з Росією в Україні, означатиме значну ескалацію".
Міністерство закордонних справ Південної Кореї 21 жовтня викликало посла РФ Георгія Зинов'єва і зажадало від російської сторони «негайно вивести північнокорейські війська і припинити відповідну співпрацю» з КНДР.
Як повідомляв Укрінформ, Національна служба розвідки Південної Кореї заявила, що північнокорейський режим вирішив відправити 12 тисяч військових для підтримки РФ у війні проти України. Йдеться про чотири бригади вояків, зокрема спецпризначенців.
21 жовтня Рада Безпеки ООН збереться для обговорення безпекової ситуації в Україні, пов’язаної, зокрема, з військовою підтримкою Росії Північною Кореєю, Іраном і Китаєм.
Ще на цю тему
- 02.12.2024 В Естонії стартували двотижневі навчання НАТО
- 18.11.2024 НАТО посилює протиповітряну оборону для захисту союзників у Чорному морі - Рютте
- 21.10.2024 Греція відмовилася від участі в місії НАТО з охорони повітряного простору Балтії
- 05.10.2024 НАТО розгорне майже 50 бригад додатково для запобігання агресії РФ в Європі
- 08.08.2024 В НАТО призывают РФ вывести свои войска с территории Грузии
- 21.06.2024 Прем'єр–міністр Нідерландів тепер стане новим генеральним секретарем НАТО
- 06.04.2024 Грузія і Молдова візьмуть участь у великих навчаннях НАТО в Румунії
- 26.01.2024 Туреччина офіційно завершила ратифікацію вступу Швеції в НАТО
- 24.01.2024 Парламент Турции одобрил законопроекта о членстве Швеции в НАТО
- 27.12.2023 Американські військові збили над Червоним морем 12 безпілотників і 5 ракет, випущених хуситами
- 24.10.2023 Эрдоган сдвинул с мертвой точки процесс ратификации вступления Швеции в НАТО
- 22.08.2023 Греція підписала декларацію про підтримку членства України в НАТО