Зеленський в Ісландії: Спільна заява четвертого саміту «Україна – Північна Європа»
Президент України Володимир Зеленський 28 жовтня прибув з робочим візитом до Ісландії. Ціль його візиту - підтримка Плану перемоги України.
За підсумками четвертого саміту «Україна – Північна Європа» в м. Рейк’явіку 28 жовтня прем’єр-міністри Ісландії, Данії, Норвегії, Швеції та президент України зробили спільну заяву, йдеться на офіційному сайті Президента України.
Лідери країн Північної Європи підтвердили непохитну відданість суверенітету, територіальній цілісності та безпеці України.
«Наша всебічна підтримка України є твердою, і вона триватиме стільки, скільки буде необхідно. На сьогодні країни Північної Європи надали Україні понад 20 мільярдів євро у вигляді військової, фінансової та гуманітарної допомоги», - йдеться в заяві.
Було підкреслено, що боротьба України за свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів здійснює безпосередній внесок у євроатлантичну безпеку.
«Країни Північної Європи надають особливого значення розвитку глибокої, всеосяжної та довгострокової співпраці з Україною у сфері безпеки та забезпеченню безпечного майбутнього як для України, так і для країн Північної Європи для наступних поколінь».
Країни Північної Європи підкреслили свою відданість забезпеченню повної та ефективної імплементації двосторонніх угод про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку в тісній координації з Україною.
«Двосторонні угоди про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та кожною з країн Північної Європи слугують міцним підґрунтям для зміцнення їхньої взаємної безпеки. Країни Північної Європи продовжуватимуть допомагати Україні шляхом надання військової, фінансової та гуманітарної підтримки в межах цих угод».
Країни Північної Європи та Україна також привітали Український договір, представлений на полях саміту НАТО у Вашингтоні у 2024 році, який надає рамку для підтримки України в коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі. Країни Північної Європи підтримують Спільну декларацію лідерів країн «Великої сімки» про підтримку відновлення та реконструкції України.
Лідери країн Північної Європи також підкреслили зацікавленість своїх країн у подальшому розвитку співпраці з оборонною промисловістю України.
«Наразі країни Північної Європи вже виділили 195 мільйонів євро на закупівлі в оборонній промисловості України. Надприбутки від знерухомлених російських активів можуть бути одним із можливих джерел фінансування таких ініціатив».
Країни Північної Європи вважають, що активи Росії мають залишатися знерухомленими доти, доки Росія не припинить свою агресивну війну та не відшкодує Україні збитків, завданих війною.
Тиск на Росію буде продовжено, країни обмежуватимуть її здатність вести агресивну війну проти України, зокрема за допомогою санкцій та міжнародних заходів проти тіньового флоту, який транспортує російську нафту в обхід санкцій.
«Країни Північної Європи сповнені рішучості продовжувати підтримувати й посилювати обороноздатність Сил оборони України в боротьбі за безпеку та мир у Європі. Країни Північної Європи вже здійснили значні внески на двосторонній та багатосторонній основі, що охоплює боєприпаси різних калібрів, а також зусилля, спрямовані на зміцнення європейських потужностей із виробництва боєприпасів, таких як Акт із підтримки виробництва боєприпасів (ASAP) та національні рішення щодо збільшення виробництва важких боєприпасів».
«Країни Північної Європи підтримують План перемоги України, представлений Президентом Зеленським. Ми працюватимемо над тим, щоб сприяти його реалізації. Ми також працюватимемо над зміцненням позиції України напередодні другого Саміту миру на шляху до справедливого й тривалого миру, заснованого на міжнародному праві, включно зі Статутом ООН, який поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.
Ми підтверджуємо, що майбутнє України – в НАТО. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО. Ми підтримуємо посилення ролі НАТО в координації безпекової допомоги й тренувань та вітаємо створення місії НАТО з безпекової допомоги та тренування для України (NSATU). Ми переконані, що майбутнє членство України матиме значну додану вартість для Європейського Союзу та сприятиме миру, стабільності й процвітанню у Європі. Ми вітаємо початок переговорів з Україною про вступ до ЄС та активізували наші спільні зусилля на підтримку вступу України до ЄС», - йдеться у Спільній заяві.
Ще на цю тему
- 22.03.2025 Відбудовуємо країну разом: 21 березня стартує "Добробат & Co Реконстракшн Саміт"
- 20.03.2025 Джерело: Угорщина не підписала висновки саміту ЄС щодо України
- 20.03.2025 Саміт ЄС заявить про продовження військової підтримки України, попри ультиматуми Путіна
- 10.03.2025 Британія проведе другий саміт щодо України вже цього тижня
- 28.02.2025 У прем’єра Британії розповіли про саміт щодо України, де чекають більше десяти лідерів
- 26.02.2025 Лідери ЄС заслухали доповідь Макрона про зустріч з Трампом й обговорили саміт 6 березня
- 26.02.2025 Саміт «Підтримуй Україну» об’єднав понад 40 лідерів держав, інституцій і міжнародних організацій - Зеленський
- 24.02.2025 У Києві проходить саміт «Підтримуй Україну» за участю лідерів ЄС і держав-партнерів
- 17.02.2025 Екстрений саміт в Парижі: низка країн розчаровані, що їх не запросили
- 06.02.2025 Британія офіційно скликала "Рамштайн" замість США
- 30.12.2024 Лавров прокоментував ймовірність участі Росії у другому Саміті миру
- 28.12.2024 В МЗС розповіли, коли Україна проведе другий Саміт миру