Туреччина взяла на озброєння національний ЗРК Siper дальністю 100 км / Відео
Туреччина посилилась національним зенітним ракетним комплексом Siper, який має дальність 100 км.
Про успішне завершення всіх випробувань та процедур з постачання до війська цього нового озброєння повідомив очільник агенції Халук Гьоргюн, пише defence-ua.
І варто зазначити, що для Туреччини це дійсно вкрай важлива віха, бо завершення розробки Siper знаменує собою і завершення всієї національної програми з розробки національних систем ППО. Нагадаємо, що до цього були розроблені комплекси малої, HISAR-А+, та середньої дальності - HISAR-O+.
І якщо перші два закривають зони до 25 та 15 км, то Siper - це система яка у версії Block 1 б'є на 100 км, а в анонсованій Block 2 повинна досягти дальності 150 км. При цьому розробка Siper відрізнялась тим, що для створення цього ЗРК знадобилось розробити повністю окрему ракету та радіолокаційні станції, а от рішення для HISAR-А+/O+ частково були уніфіковані.
Роботи над всіма ЗРК велись двома турецькими компаніями Roketsan, Aselsan та Tubitak SAGE. Ракета для цього ЗРК створена за двоступеневою схемою та має активну головку самонаведення, можливість перехоплення балістичних ракет не декларується.
Весь комплекс Siper побудований на відкритій цифровій архітектурі з обміном інформацією через Link-16. Основою комплексу є оглядова та
Верховичи те, що це перший власний досвід Туреччини із розробки систем ППО такого класу, то варто звернути особливу увагу на строки та витрати. При цьому слід зважити на те, що розробка всіх трьох ЗРК була об'єднана в одну національну програму. І перед тим як почати розробляти Siper у 2018 році, розробка HISAR-А вже тривала 7 років від моменту замовлення та 9 років від перших накреслень.
Вартість всієї програми, за мінімалістичними оцінками перевалили за 1 млрд доларів. Зокрема спочатку розробка першого ЗРК малої дальності HISAR-А оцінювалась у 332 млн доларів, а "середнього" HISAR-O у 255 млн доларів, але через переконструювання ЗРК з метою підвищення характеристик та меншої залежності від іноземних комплектуючих їх вартість зросла. А от участь Aselsan, який займався РЛС та іншою електронікою, лише у створенні Siper оцінена на рівні 340 млн доларів.
І це лише на розробку, яка немає сенсу, якщо не замовити ці комплекси у достатній кількості, на що також підуть доволі значні кошти. Але враховуючи те, що у Туреччини анонсували створення "Сталевого купола" з формування національної мережецентричної системи ППО та ПРО, то Анкара точно знайде на це кошти. Тим паче, що у 2025 році країна планує збільшити оборонний бюджет до рекордної точки в історії - 47 млрд доларів.
Ще на цю тему
- 21.10.2024 У Туреччині підготували більш як 1,5 мільйона операторів БПЛА
- 14.10.2024 Туреччина почала переговори про придбання 40 винищувачів Eurofighter Typoon – ЗМІ
- 14.10.2024 Туреччина і Сербія зацікавлені у спільному виробництві військових дронів
- 07.10.2024 Німеччина вперше за тривалий час схвалила продаж значних обсягів зброї Туреччині
- 26.09.2024 Турецкий истребитель–беспилотник Bayraktar Kızılelma прошел полетные испытания / Фото
- 24.09.2024 Турецька компанія розгорне виробництво бронеавтомобілів у Великій Британії / Фото
- 16.09.2024 Власна система ППО «Сталевий купол» надійде на озброєння турецької армії до кінця року
- 11.09.2024 Туреччина має проект балістичної ракети Tayfun на 1000 км, під який знадобився полігон у Сомалі
- 02.09.2024 У Туреччині випробували новий безпілотник власної розробки
- 30.08.2024 Туреччина остаточно затвердила проєкт свого першого повноцінного авіаносця MÜGEM
- 27.08.2024 Перший підводний човен з повітрянонезалежним двигуном з’явився у складі ВМС Туреччини / Фото
- 16.08.2024 Туреччина провела випробування нового ЗРК підвищеної дальності