Зеленський дав інтерв’ю південнокорейським ЗМІ: головне, про що говорив

09:40 01.11.2024

Президент України Володимир Зеленський 31 жовтня дав інтерв’ю південнокорейському телеканалу KBS. 

В ньому Зеленський розповів про солдатів КНДР, про те, що Україна з ними буде робити, про те, що Україна хоче отримати від Південної Кореї та про інші важливі питання.

Видання Флот-2017 зібрало найголовніше з інтерв’ю:

  • У Плані перемоги України немає нічого зайвого, для України він амбітний, а для країн Заходу – дуже легкий до виконання. Хай виконують, а не обговорюють.
  • План перемоги допоможе Україні мати сильну позицію для майбутніх переговорів. Або дасть можливість захиститися від росії, якщо вона суіцидально вирішить продовжувати війну.
  • Те, що про вимогу надати ракети Tomahawk злили у пресу – як мінімум, некрасиво та несерйозно. Не може бути жодної довіри до таких партнерів.
  • Дональд Трамп, якщо він виграє вибори, не зможе змусити Україну відмовитися від тимчасово окупованих росією територій. Це юридично та конституційно неможливо для України. Реальних же інструментів примусу у Трампа не буде.
  • “Законодавчі зміни”, якими російський “президент” володимир путін привласнив українські території, теж нікого в Києві не цікавлять. Україна не визнає ці території російськими попри усі крики з росії.
  • Новий президент США може посилити підтримку України, або послабити її. В останньому випадку це не дасть Україні перемогти у війні. Посилення дозволить швидко закінчити війну на умовах України.
  • Україна буде звертатися до Міжнародного кримінального суду з вимогою надати ордер на арешт північнокорейського диктатора Кім Чен Ина. Це залежить насамперед від того, чи ризикне КНДР реально воювати проти України.
  • Південна Корея може багато чого надати Україні – досвід у протиповітряній обороні, спільна робота військово-промислового комплексу, обмін розвідданими. Більше скаже група українських фахівців, яка поїде до Сеула. Зі свого боку, Україна радо прийме групу спеціалістів з Південної Кореї.
  • Про постачання зброї – детальні обговорення ще попереду, оскільки ситуація змінилася. Україна була б не проти отримати артилерію, ППО та снаряди.
  • Південна Корея може отримати безцінний досвід протидії північнокорейським балістичним ракетам та побачити, як насправді воює КНДР та її солдати.
  • Поки що не розкривається кандидатура посла у Південній Кореї, проте рішення вже прийнято. Воно буде реалізовано після зустрічі з представниками Сеулу.
  • Росія вже на рівні розвідок підтвердила залучення північнокорейських військових до війни.
  • КНДР переслідує власні цілі, наприклад, хоче втягнути Азію у велику війну. Пхеньян не за просто так зголосилася допомагати російському режиму. Це відбувається зі схвалення Китаю, який вважався одним з гарантів безпеки в Азії. Але гарант з нього виявився такий собі.
  • Путін перевіряє, як Захід відреагує на втягування КНДР у війну. Якщо реакція буде, як завжди, млявою – солдатів КНДР на війні може побільшати. І замість 3000 військових КНДР воювати будуть 100 тисяч.

Україна зробить з полонених солдатів КНДР обмінний ресурс та буде обмінювати на власних полонених. Якщо росія побажає забрати їх. Це не буде поширюватися на солдатів КНДР, які вирішать перебігти на сторону України, або добровільно здадуться в полон.

Росіяни перекинули на Курщину 45 тисяч військових, щоб спробувати відбити ці території. Україна не зацікавлена у захопленні російських земель – поки що не зацікавлена – а планує повернути власні.
 

Теми:

Ще на цю тему