Росія затримує поставку пів мільйона тонн пшениці для Єгипту

12:40 01.11.2024

Затримки у поставках пшениці з Росії для держзамовника Єгипту (GASC) викликають сумніви у надійності російських постачальників.

Нещодавно GASC підписав одну з найбільших угод про постачання пшениці, забезпечивши поставки з Росії протягом шести місяців, починаючи з листопада, повідомляє USM з посиланням на Bloomberg.

Однак поставка попередньої закупівлі, запланованої на жовтень, була відкладена, що викликало занепокоєння щодо надійності російських постачальників.

Контракт, який передбачає приватну закупівлю 430 тис. тонн російської пшениці у Об’єднаної зернової компанії через посередника, був оголошений GASC у вересні. Тим не менш, у зв’язку з наближенням кінцевого терміну завантаження, звіти свідчать про те, що жодне судно досі не призначили для відправки, а оформлення основних експортних документів відклали.

GASC не коментував причини цих затримок, але попередні дані Російського союзу експортерів зерна свідчать про внутрішні суперечки. Зокрема, виникли розбіжності щодо того, з якими контрагентами російські експортери повинні співпрацювати в Єгипті. Ця напруженість узгоджується з нещодавньою стратегією Москви, яка надає перевагу прямим угодам, фактично відсуваючи іноземних торговців і посередників у експорті зерна для посилення контролю над потоками доходів.

Згідно з умовами нової угоди, Росія поставить до Єгипту 3,12 млн тонн пшениці. Очікується, що приблизно 500 тис тонн відправлятимуть щомісяця з російських портів на Чорному морі до портів Єгипту в Середземному морі та Суецькій затоці, а ціни узгоджуватимуть щомісяця на основі ринкових умов.

На тлі зростання цін на продовольство та інфляції, Єгипет активно бере участь у забезпеченні свого продовольства. GASC намагався провести аналогічний тендер у серпні на 3,8 млн тонн пшениці, але отримав лише 280 тис тонн з України та Болгарії. Терміновість була підкреслена особистим розпорядженням президента Абделя Фаттаха аль-Сісі, спричиненим звітами розвідки, які висвітлюють ризики продовольчої безпеки.
 

Ще на цю тему