Міцна оборона союзників та допомога Україні є критичними для безпеки НАТО – Рютте
Зміцнення національної оборони країн-союзниць та подальше нарощування військової допомоги Україні не завжди є простим завданням для національних урядів, але саме ці два напрямки є вирішальними для безпеки НАТО.
Про це в Берліні під час спільної пресконференції з федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє Укрінформ.
«Німеччина робить вирішальний внесок у нашу спільну безпеку… Ви виділяєте на оборону 2 відсотки від ВВП, вперше за минулі 30 років. Це надсилає потужний сигнал до Москви, що ми залишаємося об’єднаними в обороні наших демократичних цінностей та міжнародного порядку, що ґрунтується на правилах. Як колишній прем’єр-міністр, я знаю, що це не завжди просто для урядів - виділяти кошти для національної оборони та для підтримки України. Але обидва (напрямки) є вирішальними для нашої колективної безпеки», - наголосив керівник Альянсу.
Він зауважив, що в понеділок під час зустрічі з німецьким канцлером обговорив підтримку України. Німеччина є найбільшим європейським постачальником військової допомоги, яка рятує життя українців на полі бою кожного дня.
Крім того, Німеччина приймає на своїй території нове Командування НАТО з безпекової допомоги та тренування для України у Вісбадені. Створення такого командування є лише частиною рішень Вашингтонського саміту Альянсу, який ухвалив широкий пакет допомоги для України, що включає також внески у довгострокову безпеку України та її підтримку на, за словами Рютте, «незворотному шляху євроатлантичної інтеграції».
«Якщо Путін переможе в Україні, він не зупиниться там. Росія вже зараз здійснює інтенсифіковану кампанію гібридних атак на території наших союзників, прямо втручаючись у наші демократії, здійснюючи саботаж на промисловості та вдаючись до насильства. Все це має на меті ослабити нас та посіяти розбрат. Це демонструє, що зрушення на лінії фронту у цій війні вже не є справою лише України. Дедалі більше ця лінія фронту виходить за межі кордонів - у Балтійському регіоні, у Західній Європі, і навіть у високих широтах Півночі. НАТО готове стримувати та оборонятися проти таких загроз», - наголосив генсек Альянсу.
Він нагадав, що союзники активно інвестують у розвиток оперативних спроможностей у всіх просторах: на суходолі, у морі, у повітрі, в космосі та в кібернетичному просторі. Тон у цій роботі задає Німеччина, яка нарощує оборонне виробництво та прискорює запровадження інновацій, що є критично важливим як для безпеки Європи, так і для продовження підтримки України.
Керівник НАТО навів такий приклад: нині німецькі та американські партнерські компанії на заводах у Баварії виконують, за допомогою Альянсу, замовлення на виробництво 1000 ракет для систем протиповітряної оборони Patriot. У цьому і є суть трансатлантичного партнерства – надавати нові оборонні спроможності для країн-союзниць та створювати нові робочі місця з обох сторін Атлантики.
«Німецький виробник Rheinmetall щойно відкрив новий завод в Україні, друге таке підприємство запрацює невдовзі. До того ж, Rheinmetall суттєво наростив виробництво боєприпасів з 2022 року. Ми маємо скористатися цим імпульсом, щоб гарантувати безпеку мільярду нашого населення. Тож ми нарощуємо підтримку для України та працюємо тісніше з Європейським Союзом та іншими партнерами, що є близькими за переконанням, по всьому світу», - зазначив Рютте.
Ще на цю тему
- 19.12.2024 Регістр судноплавства України пройшов нотифікацію за стандартом, розробленим НАТО
- 19.12.2024 У НАТО підтвердили початок роботи структури з координації допомоги Україні
- 05.12.2024 До кінця року у Німеччині запрацює новий центр НАТО для допомоги Україні – Рютте
- 04.12.2024 В одній із країн Бенілюксу висловилися проти вступу України в НАТО
- 03.12.2024 Членство в НАТО: Заява МЗС України з нагоди 30-річчя з часу підписання Будапештського меморандуму
- 02.12.2024 Країни НАТО цього тижня планують підтвердити зобов’язання щодо допомоги Україні
- 02.12.2024 Країни НАТО цього тижня планують підтвердити зобов’язання щодо допомоги Україні
- 27.11.2024 Рада Україна–НАТО зібралась через «Орєшнік» і підтвердила підтримку Києва
- 26.11.2024 ПА НАТО підтримала дозвіл Україні бити вглиб території РФ і надання таких засобів
- 23.11.2024 Страны Балтии призвали союзников в НАТО усилить помощь Киеву
- 22.11.2024 Рада Україна-НАТО збереться на термінову зустріч через удар РФ по Дніпру "Орєшніком"
- 13.11.2024 НАТО має надати Україні більше підтримки, щоб змінити траєкторію конфлікту – Рютте