Грузія: суд у Ґорі відхилив вимогу спостерігачів скасувати результати виборів на 14 дільницях
Суд центрального грузинського міста Ґорі 6 листопада відхилив петицію спостерігачів за виборами, які вимагали анулювати результати на кількох виборчих дільницях у місті, де під час парламентських виборів 26 жовтня виявили порушення конфіденційності голосування.
Про це повідомляє місцева служба Радіо Свобода.
Коаліція моніторингових організацій «Мій голос» заявила, що її спостерігачі на 1 131 дільниці зафіксували понад 900 випадків порушень виборчих процедур.
«Мій голос» подав до Ґорійського суду позов до Центральної виборчої комісії (ЦСК) про скасування результатів голосування на 14 дільницях міста, де були задокументовані порушення.
Але головуюча суддя Ніно Гогатішвілі відмовилася задовольнити клопотання після п’ятигодинного слухання. Це спонукало представників «Мого голосу» заявити, що вони оскаржуватимуть рішення в апеляційному суді.
5 листопада опозиція влаштувала третій день протестів із сотнями людей, які збиралися біля Апеляційного суду. Цей суд має переглянути два рішення – одне ухвалене в Ґорі, інше – в місті Тетрі-Цкаро щодо порушень під час голосування 26 жовтня. Там суд визнав результати недійними на 30 дільницях.
Центральна виборча комісія оскаржила рішення тетріцкарського судді Володимира Хучуа, визнавши його необґрунтованими, що спонукало опозицію, у свою чергу, оскаржити рішення ЦВК в апеляційному суді.
Ніка Мелія, один із лідерів Коаліції за зміни, заявив, що демонстрації продовжаться до нових виборів.
«У найближчі дні і тижні наше завдання – наповнити Тбілісі людьми. Всі великі площі, вулиці, проспекти повинні бути заповнені людьми», – сказав він.
Інша опозиційна група – партія «Ґірчі», яка не подолала 5-відсотковий бар’єр – також підтримала заклик до проведення нових виборів, стверджуючи, що конфіденційність голосування 26 жовтня була порушена. Партія призначила мітинг біля будівлі парламенту на 9 листопада та закликала ЦСК призначити нові вибори протягом тижня.
Владна партія «Грузинська мрія», за інформацією ЦВК, здобула перемогу на парламентських виборах у Грузії, набравши майже 54% голосів виборців і здобувши достатню кількість місць, щоб залишитися при владі.
Опозиційні лідери стверджують, що результати були сфальсифіковані. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі й міжнародні спостерігачі, включаючи ОБСЄ, також висловили стурбованість, відзначаючи випадки залякування виборців, підкуп голосів й інші порушення, які свідчать, зокрема, про «демократичний регрес» у країні. На тлі цих звинувачень Європейський союз і США закликали до ретельного розслідування порушень на виборах.
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту.
Владна партія «Грузинська мрія» заперечує фальсифікацію виборів і звинувачує опозиційні партії й неурядові організації у цілеспрямованій кампанії наклепу й дезінформації.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Грузія: попри протести, парламент запланував перше засідання
- 18.11.2024 ЗМІ: ЄС направить технічну місію в Грузію, де влада взяла антизахідний курс
- 18.11.2024 Перше засідання нового парламенту Грузії заплановане на 25 листопада - прем’єр
- 16.11.2024 У Грузії протестують проти результатів виборів: главу ЦВК облили фарбою
- 14.11.2024 У Грузії суд відхилив усі позови опозиції щодо результатів парламентських виборів
- 12.11.2024 Президент Грузии призвала к новым выборам и обвинила правящую партию в «захвате» институтов
- 12.11.2024 У Тбілісі зібрався проєвропейський протест проти результатів виборів
- 12.11.2024 У партії влади Грузії делегацію депутатів ЄС проігнорували та назвали "шкідниками"
- 04.11.2024 Cпікеру парламенту Грузії довелось виправдовуватись за мапу "без окупованих територій"
- 04.11.2024 Президентка Грузії демонстративно не привітала дипломатів з професійним днем
- 02.11.2024 Грузинська опозиція обурена допуском в країну підсанкційного пропагандиста РФ
- 31.10.2024 Спікер парламенту Грузії нарікає на "політизацію" процесу євроінтеграції