Грузія: суд у Ґорі відхилив вимогу спостерігачів скасувати результати виборів на 14 дільницях
Суд центрального грузинського міста Ґорі 6 листопада відхилив петицію спостерігачів за виборами, які вимагали анулювати результати на кількох виборчих дільницях у місті, де під час парламентських виборів 26 жовтня виявили порушення конфіденційності голосування.
Про це повідомляє місцева служба Радіо Свобода.
Коаліція моніторингових організацій «Мій голос» заявила, що її спостерігачі на 1 131 дільниці зафіксували понад 900 випадків порушень виборчих процедур.
«Мій голос» подав до Ґорійського суду позов до Центральної виборчої комісії (ЦСК) про скасування результатів голосування на 14 дільницях міста, де були задокументовані порушення.
Але головуюча суддя Ніно Гогатішвілі відмовилася задовольнити клопотання після п’ятигодинного слухання. Це спонукало представників «Мого голосу» заявити, що вони оскаржуватимуть рішення в апеляційному суді.
5 листопада опозиція влаштувала третій день протестів із сотнями людей, які збиралися біля Апеляційного суду. Цей суд має переглянути два рішення – одне ухвалене в Ґорі, інше – в місті Тетрі-Цкаро щодо порушень під час голосування 26 жовтня. Там суд визнав результати недійними на 30 дільницях.
Центральна виборча комісія оскаржила рішення тетріцкарського судді Володимира Хучуа, визнавши його необґрунтованими, що спонукало опозицію, у свою чергу, оскаржити рішення ЦВК в апеляційному суді.
Ніка Мелія, один із лідерів Коаліції за зміни, заявив, що демонстрації продовжаться до нових виборів.
«У найближчі дні і тижні наше завдання – наповнити Тбілісі людьми. Всі великі площі, вулиці, проспекти повинні бути заповнені людьми», – сказав він.
Інша опозиційна група – партія «Ґірчі», яка не подолала 5-відсотковий бар’єр – також підтримала заклик до проведення нових виборів, стверджуючи, що конфіденційність голосування 26 жовтня була порушена. Партія призначила мітинг біля будівлі парламенту на 9 листопада та закликала ЦСК призначити нові вибори протягом тижня.
Владна партія «Грузинська мрія», за інформацією ЦВК, здобула перемогу на парламентських виборах у Грузії, набравши майже 54% голосів виборців і здобувши достатню кількість місць, щоб залишитися при владі.
Опозиційні лідери стверджують, що результати були сфальсифіковані. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі й міжнародні спостерігачі, включаючи ОБСЄ, також висловили стурбованість, відзначаючи випадки залякування виборців, підкуп голосів й інші порушення, які свідчать, зокрема, про «демократичний регрес» у країні. На тлі цих звинувачень Європейський союз і США закликали до ретельного розслідування порушень на виборах.
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту.
Владна партія «Грузинська мрія» заперечує фальсифікацію виборів і звинувачує опозиційні партії й неурядові організації у цілеспрямованій кампанії наклепу й дезінформації.
Ще на цю тему
- 24.12.2024 Президентка Грузії: Є два шляхи подолання кризи, один з них – руйнування режиму
- 23.12.2024 У ПАРЄ розкритикували погрози прем'єра Грузії на адресу президентки
- 20.12.2024 Грузинська влада пообіцяла генсеку Ради Європи змінити скандальний закон про "іноагентів"
- 20.12.2024 Прем'єр Грузії пообіцяв "компенсувати втрати" тим, хто потрапив під міжнародні санкції
- 20.12.2024 МЗС Грузії викликало посла Британії
- 18.12.2024 Генсек Ради Європи у Грузії зустрівся із Кобахідзе
- 18.12.2024 Президентка Грузії виступила у Європарламенті
- 16.12.2024 Словаччина та Угорщина заблокували санкції ЄС проти Грузії, - журналіст
- 16.12.2024 Гахария призвал Совет по иностранным делам ЕС наказать тех, кто рушит будущее Грузии
- 16.12.2024 Антизахідний призначений владою президент Грузії отримав запрошення на візит до Сербії
- 14.12.2024 Прем'єр Грузії: Складемо список країн, які несправедливо ставляться до нас
- 10.12.2024 Влада Грузії лякає "кривавими" провокаціями за сприяння "зарубіжних країн"