Російський «Лукойл» спростував продаж свого заводу в Болгарії
Болгарська "дочка" російського "Лукойлу" – Litasco – спростувала повідомлення про те, що компанія готується до продажу заводу "Лукойл Нефтохім Бургас".
Раніше повідомлялося, що російський власник обговорює угоду щодо продажу підприємства катарсько-британському консорціуму Oryx Global. Про це йдеться в повідомленні Litasco, передає enkorr.
"Жодних обговорень із вищезгаданим катарсько-британським консорціумом не ведеться, жодних контактів з владою Російської Федерації з цього питання не було", – сказано в повідомленні.
Там також наголосили, що "Лукойл" залишає за собою право захищати ділову репутацію від будь-яких матеріалів, що вводять в оману.
Компанія також заявила, що віддана принципам прозорості і продовжить інформувати владу Болгарії та Синдикат болгарських нафтохімиків про всі значущі події.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що "Лукойл" планує до кінця цього року продати нафтопереробний завод у Болгарії – свій найбільший актив на Балканах – катарсько-британському консорціуму.
Покупцем контрольної частки в "Лукойл Нефтохім Бургас" на узбережжі Чорного моря стане консорціум, що складається з Oryx Global, контрольованої катарським бізнесменом Ганімом бін Саад Аль Саадом, та лондонського товарного торгового дому DL Hudson.
у липні парламент Болгарії підтримав законопроєкт, відповідно до якого нафтовий термінал "Росенец", що перебував у концесії російської компанії "Лукойл", повернеться під контроль Болгарії.
На підставі цього уряд країни повідомив компанію "Лукойл Нефтохім Бургас", що з 15 серпня нафтопереробне підприємство має термін 30 днів, щоб повернути термінал "Росенец" державі.
На початку вересня влада Болгарії встановила контроль над нафтовим терміналом "Росенец", яким раніше керувала "Лукойл Нефтохім Бургас".
"Росенец" – єдиний спеціалізований нафтовий термінал на болгарському узбережжі Чорного моря. Він перебуває під контролем "Лукойла" з 2011 року, коли російській компанії надали право на його концесію на 35 років.
Термінал обслуговує єдиний нафтопереробний болгарський завод "Нефтохім Бургас", який може переробляти 196 барелів нафти на добу і також належить "Лукойлу".
У квітні Болгарія оштрафувала російський "Лукойл" на 100 млн євро за зловживання своїм домінуючим становищем шляхом обмеження доступу до складів та транспортної інфраструктури.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 21.12.2024 Постачання нафти через трубопровід «Дружба» у ЄС зупинилося
- 12.12.2024 Росія та Індія уклали найбільшу нафтову угоду
- 05.12.2024 Росія навмисно зупинила поставки нафти в Чехію – спецпредставник МЗС країни
- 05.12.2024 У Чехії заявили про припинення постачання нафти з Росії нафтопроводом «Дружба»
- 27.11.2024 Каспийский трубопроводный консорциум за январь‒октябрь 2024 года отгрузил 53 млн тонн экспортной нефти
- 22.11.2024 Чехія готова повністю відмовитись від російської нафти
- 22.11.2024 Росія поставила Північній Кореї мільйон барелів нафти попри санкції ООН
- 22.11.2024 Росія з березня поставила КНДР понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу – BBC
- 20.11.2024 Один із найбільших нафтопереробних заводів Росії зупинив роботу через поломку
- 16.11.2024 В Росії НПЗ скорочують переробку нафти через збитки: є загроза закриття, - Reuters
- 23.10.2024 Росія організує перевалку ЗПГ у Баренцевому та Беринговому морях через санкції
- 17.10.2024 ЗМІ: "Тіньовий флот" РФ залишає нафтові розливи у всьому світі