ЗМІ: Дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» в Німеччині видали з порушеннями
Влада федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія, імовірно, допустила порушення під час схвалення дозволу на будівництво російського газогону "Північний потік-2".
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на публікацію Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Експертний звіт, покликаний оцінити безпечність будівництва "Північного потоку-2", був підготовлений у вересні 2021 року – за п’ять місяців до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Звіт мала готувати компанія BOS Baustoff & Off-Shore Service GmbH, виконавчим директором якої є Лассе Петерсен. Його брат Штеффен, як відомо, очолював Фонд захисту клімату та навколишнього середовища ("кліматичний фонд"), який лобіював завершення будівництва "Північного потоку-2" в Німеччині.
BOS стверджує, що звіт стосовно трубопроводу готували "незалежні сторонні експерти". Підрядником, згідно з документами в розпорядженні FAZ, виявився Нільс Б. – який, однак, раніше працював в компанії-операторі "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG.
"Якщо людина, яка допомагала будувати трубопровід, пізніше керувала його оцінкою – наскільки це може бути незалежним?" – зазначається у статті.
Також FAZ отримала у розпорядження документи, що підтверджують листування Нільса Б. з юристом Nord Stream 2 AG. В одному з них представник компанії-оператора направляє "пропозиції щодо коригувань".
Документи FAZ також показують, що, очевидно, існував тісний зв'язок між компанією та Гірничим управлінням в місті Штральзунд, що в Передній Померанії, яке відповідало за отримання дозволу, що викликає додаткові сумніви в незалежності звіту.
Крім того, гірниче управління Штральзунда від імені Nord Stream 2 AG запитувало у Збройних сил Німеччини координати місць занурення підводних човнів НАТО в регіоні – інформацію, яку могла отримати Росія.
Розслідуванням цих обставин займається спеціально створена слідча комісія, але там кажуть, що фігуранти не йдуть на співпрацю та гальмують роботу слідства. Приміром, багато електронних листів і документації "кліматичного фонду" було знищено або видалено.
Нагадаємо, Фонд захисту клімату та навколишнього середовища заснувала у 2021 році влада землі Мекленбургу-Передньої Померанії. Він призначався для завершення будівництва "Північного потоку-2" в обхід санкцій США.
Фонд отримав 20 мільйонів євро внеску від Nord Stream 2 AG та ще 200 тисяч євро від земельного уряду Мекленбургу-Передньої Померанії, у нього був і комерційний відділ для купівлі активів, потрібних для завершення проєкту – серед іншого, судна й технологій, а також здійснення розрахунків із Nord Stream 2 AG.
Після того, як у лютому 2022 року США запровадили санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" й він фактично припинив існування, "кліматичний фонд" оголосив про ліквідацію.
Ще на цю тему
- 11.12.2023 Зменшення залежності від Росії: між Болгарією та Сербією побужували газогін
- 11.08.2023 Судно Азербайджанского пароходства уложило подводный трубопровод в Каспийском море по заказу Туркменистана
- 16.05.2023 Казахстан та Росія планують побудувати газопровід до Китаю
- 25.08.2021 «Північний потік-2». Кремль прокоментував програш справи у німецькому суді
- 19.08.2021 «Північний потік–2» як погане кіно, і Україна знає кінець цього фільму – Зеленський
- 19.08.2021 Німецьке ЗМІ назвало сім перешкод для «Північного потоку – 2»
- 03.08.2021 Проти Nord Stream 2 виступили глави парламентських комітетів дев’яти країн
- 02.08.2021 Палата представителей США приняла закон о восстановлении санкций против Nord Stream 2
- 30.07.2021 У Данії закликали перетворити «Північний потік-2» в піррову перемогу Росії
- 29.07.2021 Республіканці в Сенаті США вимагають санкцій проти Nord Stream 2
- 28.07.2021 Ексміністр оборони розповів, як запуск «Північного потоку-2» вплине на безпекову ситуацію в Україні
- 27.07.2021 «Газпром» умовами транзиту через Україну після 2024 року підтвердив використання газу як геополітичної зброї – голова «Нафтогазу»