WSJ: США відправлять Україні понад 500 перехоплювачів до систем Patriot і NASAMS
США планують відправити Україні ракети-перехоплювачі до систем ППО Patriot і NASAMS, яких має вистачити до кінця року.
Про це стало відомо The Wall Street Journal, передає "Європейська правда".
Понад 7 мільярдів доларів США, що дозволяють Пентагону передавати Україні зброю і боєприпаси зі своїх запасів, залишаються невитраченими, так само як і понад 2 мільярди доларів на фінансування довгострокових контрактів на поставку обладнання для Києва.
Надаючи Києву якомога більше військової допомоги до січня, чиновники адміністрації Байдена сподіваються посилити позицію України на переговорах і зміцнити її обороноздатність. За словами представника Пентагону, перед виборами адміністрація мала на меті доставити решту допомоги Україні до квітня.
Після виборів президента США цей графік набув нової актуальності.
У відповідь на посилення російських атак Пентагон готується відправити в Україну понад 500 перехоплювачів для системи протиракетної оборони Patriot і NASAMS, які, як очікується, прибудуть в найближчі тижні, повідомив високопоставлений представник адміністрації.
Ці поставки повинні задовольнити потреби України в протиповітряній обороні до кінця цього року, сказав один з американських посадовців.
У п'ятницю адміністрація заявила, що направить "невелику кількість підрядників" для допомоги Україні в ремонті та обслуговуванні винищувачів F-16 та інших систем, повідомив представник Пентагону. Підрядники прибудуть в найближчі місяці і працюватимуть далеко від лінії фронту.
Ще в серпні адміністрація Байдена відкидала такий крок, але з того часу все більше систем вийшли з ладу через брак кваліфікованих робітників для їх ремонту та обслуговування.
"Забезпечення того, щоб ці системи озброєнь залишалися боєздатними, має вирішальне значення для захисту України від російської агресії", – йдеться в заяві Пентагону.
За словами іншого високопосадовця, вплив запланованого збільшення поставок зброї на військові запаси США, зокрема, на засоби протиповітряної оборони, "викликає велике занепокоєння". За словами високопосадовця, США розглядають такі варіанти, як викуп зброї в інших країн, щоб передати її Україні.
Українські офіційні особи наполягають на наданні додаткових армійських тактичних ракетних систем, які мають радіус дії понад 300 км, заявляючи, що вони дозволять наносити удари далеко за лінією фронту в Росії.
Пентагон неохоче надсилає додаткові системи, аргументуючи це тим, що Росія перемістила літаки та інші цінні об'єкти за межі досяжності. Адміністрація Байдена відмовилася дозволити українським силам використовувати ракети для нанесення ударів по самій Росії.
Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена планує до дня інавгурації Дональда Трампа – 20 січня 2025 року – використати всі виділені на військову допомогу Україні кошти, які ще залишились.
У ході передвиборчої кампанії Трамп відкрито давав зрозуміти, що він припинить чи різко скоротить військову допомогу Україні, якщо переможе на виборах 5 листопада, а також відмовився заявити, що хоче, щоб Україна виграла війну.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 ВМС України та Шостий флот США посилюють співпрацю у захисті портів та навчанні моряків
- 20.11.2024 AP: США передадуть Україні новий пакет військової допомоги на $275 млн
- 20.11.2024 Байден схвалив передачу Україні протипіхотних мін - WP
- 19.11.2024 США анонсували новий пакет допомоги Україні
- 15.11.2024 У Київ прибув заступник держсекретаря США Річард Верма
- 14.11.2024 Україна та США обговорюють розширення потужностей Хмельницької АЕС: деталі
- 13.11.2024 США надали Україні грант на 1.35 млрд доларів - Шмигаль
- 06.11.2024 Європейські лідери вітають Трампа з перемогою
- 04.11.2024 Результати виборів у США залежать від 7 штатів: де та кого підтримують більше
- 01.11.2024 До Києва прибула делегація Конгресу США
- 24.10.2024 США готові інвестувати у виробництво далекобійної зброї в Україні – Остін
- 21.10.2024 FT: США погодились внести свою частку до $20 млрд в рамках кредиту G7 Україні