Білорусь стала країною-партнером БРІКС
Статус країни-партнера передбачає участь на постійній основі у спеціальних сесіях самітів і зустрічей міністрів закордонних справ БРІКС
Білорусь офіційно стала країною-партнером БРІКС.
Як інформує видання«Главком» про це повідомляє Міністерство закордонних справ країни.
Зазначається, що 5 листопада самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав лист на адресу Володимира Путіна про готовність долучитися до БРІКС як партнера.
Офіційна відповідь на письмове запрошення є обовʼязковим елементом узгодженої державами-членами процедури отримання партнерського статусу. Саме з цього моменту країна офіційно вважається партнером БРІКС.
Статус країни-партнера, крім іншого, передбачає участь на постійній основі у спеціальних сесіях самітів і зустрічей міністрів закордонних справ БРІКС. Також можливе запрошення партнерів на інші заходи міністерського рівня, зокрема з тематики торгівлі, зустрічі представників з національної безпеки та форум парламентаріїв. Партнери можуть приєднуватися до підсумкових документів БРІКС.
Нагадаємо, БРІКС – це міжнародний альянс, який об'єднав найбільші країни з економіками, що розвиваються. Назву вперше запропонував голова правління американського банку Goldman Sachs Джим О'Ніл ще у 2001 році. У 2006 році ідея була втілена на практиці, коли за ініціативи російського диктатора Володимира Путіна лідери Бразилії, Росії, Індії та Китаю вперше зібралися на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
Спочатку група мала назву БРІК – за першими літерами назви кожної з країн. У 2011 році приєдналася Південна Африка, тож група стала називатися БРІКС (South African Republic). Наразі налічує дев'ять членів. 1 січня 2024 року до п'ятірки БРІКС приєдналися Іран, Єгипет, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати.
Вступ до БРІКС також розглядала Аргентина, але вона відкликала заявку з приходом до влади нового президента країни Хав'єра Мілея. Ще понад 40 країн висловлюють зацікавленість у приєднанні, і 15 країн подали заявки на членство. Серед них Туреччина, Азербайджан, Алжир, Казахстан, Білорусь, Пакистан, Куба. До БРІКС планувала приєднатися і Саудівська Аравія, але цього так і не зробила.
Як повідомлялося, МЗС Індонезії заявило, що країна хоче приєднатися до організації БРІКС та вже розпочала процес.
До слова, Росія прагне використати групу БРІКС для обходу долара у міжнародній торгівлі. Однак цим планам судилося залишитися лише фантазією, пише Bloomberg.
Ще на цю тему
- 26.12.2024 Росія внесла Гельсінську комісію США до списку небажаних організацій
- 24.12.2024 РФ признала нежелательной организацию Help Heroes of Ukraine
- 18.12.2024 У Макрона анонсували зустріч із Зеленським у Брюсселі
- 18.12.2024 Фінляндія може вийти з угоди про заборону протипіхотних мін через дії Росії - міністр оборони
- 18.12.2024 ЗМІ: У ЄС обговорюють обмеження пересування російських дипломатів в Євросоюзі
- 10.12.2024 Розвиток подій на ринку алмазів не відповідає інтересам Росії - посол України
- 10.12.2024 ЗМІ: Нова глава дипломатії ЄС не дала Меркель запросити Путіна на саміт Євросоюзу
- 06.12.2024 Лавров у інтерв’ю Карлсону повторив старі кремлівські наративи про мир з Україною і нахвалював Трампа
- 06.12.2024 Словаччина закриває своє консульство в Росії
- 04.12.2024 Віце-спікер парламенту Словаччини зібрався до Москви: відрядження вже схвалили
- 28.11.2024 Німеччина викликала посла РФ через вигнання двох німецьких журналістів з Росії
- 26.11.2024 Росія вишле британського дипломата "за шпигунство"