У Швеції збудували церкву РПЦ поблизу стратегічних об'єктів - Politico
У шведському місті Вестерос побудували російську православну церкву поблизу стратегічних об'єктів, що може загрожувати національній безпеці країни.
Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
На околиці шведського міста Вестерос, яке розташоване за 100 км на захід від столиці країни міста Стокгольм, збудували церкву РПЦ. Головні ворота церкви знаходяться за декілька сотень метрів від аеропорту Вестерос.
Аеропорт є стратегічно важливим, оскільки він був визначений як резервний аеропорт, і доступний для цілодобового використання у випадку військової чи цивільної кризової ситуації.
За хвилину їзди від аеропорту знаходиться водоочисна станція, яка обслуговує Вестерос, чисельність населення якого складає 130 тис. осіб, та прилеглі райони.
Ближче до самого міста розміщені виробничі потужності енергетичних компаній ABB і Westinghouse.
Експерти з національної безпеки вбачають загрозу у розміщенні російської церкви в близькості до стратегічних об'єктів країни, оскільки її можуть використовувати в інтересах розвідки та для організації диверсійних операцій проти Швеції.
«Церкву можна використовувати для збору інформації щодо аеропорту Вестерос і великих компаній, які задіяні в енергетичному секторі. Коли Сили оборони Швеції проводять навчання в аеропорту або поблизу нього, як це було в червні, вони роблять це під можливим спостереженням з боку церкви», - заявив дослідник Шведського університету оборони, який займається питаннями Росії, Маркус Ґоранссон.
Наприкінці травня шведський державний орган, який надає фінансову підтримку релігійним організаціям в країні, відомий як SST, припинив фінансування церкви в Швеції після консультації з Поліцією безпеки країни (Säpo).
Речник Säpo заявив, що відомство дійшло висновку, що представники церкви «мали контакти» з людьми, що працюють на російську розвідку у Швеції.
«Російська держава використовує Російську православну церкву в Швеції як платформу для ведення розвідувальної діяльності в Швеції», – заявив речник.
Експерти ж пропонують запровадити більше обмежувальних заходів у цій справі.
Як зазначав Укрінформ, у жовтні естонський міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс запропонував уряду законопроєкт про заборону в Естонії діяльності церков чи парафій, пов'язаних із організаціями, що підтримують агресію Росії.
Ще на цю тему
- 04.11.2024 РПЦ відповіла 30 архієреям Московської церкви, які виступили проти усунення донецького ієрарха
- 23.10.2024 Митрополит Онуфрій скликав у Києві засідання Синоду УПЦ МП
- 15.10.2024 Заборона Московської церкви: скільки українців схвалюють закон
- 15.10.2024 У РПЦ назвали війну проти України "лікуванням", а Росію - "хірургом"
- 11.10.2024 На окупованих територіях Кремль використовує своїх попів для «виховання» школярів
- 05.10.2024 «Настав час розірвати звʼязки». Священники УПЦ МП із Чернігівщини звернулися до Онуфрія
- 24.09.2024 Закон щодо заборони російської церкви в Україні набув чинності
- 23.09.2024 Чи є УПЦ Московською церквою? Онуфрій програв черговий суд
- 24.08.2024 Зеленский подписал указ о запрете РПЦ
- 24.08.2024 Чеські спецслужби розслідують діяльність російської православної церкви
- 21.08.2024 В УПЦ МП відреагували на прийняття законопроєкту про свою заборону
- 20.08.2024 Рада заборонила діяльність російської церкви в Україні