Каллас хоче направити усі 300 млрд доларів російських активів на відновлення України
Європейський Союз має прямо використати 300 млрд доларів заморожених російських активів на фінансування відновлення постраждалої від війни України.
Про це заявила кандидат на найвищу зовнішньополітичну посаду ЄС Кая Каллас, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Каллас, колишній прем'єр-міністр Естонії, призначена на посаду верховного представника ЄС, заявила, що державам-членам слід відмовитися від сумнівів щодо прямого вилучення активів, пославшись на "законні претензії" Києва на ці кошти після нападу з боку Росії.
"Я не використовуватиму слово "конфіскація", тому що це насправді використання активів законним чином", - заявила Каллас депутатам Європейського парламенту на слуханнях щодо затвердження у Брюсселі у вівторок.
Її кандидатура має бути схвалена Європарламентом, перш ніж вона змінить Жозепа Борреля.
"Ми визнаємо, що Росія має законні претензії до нас, тому що у нас є їхні активи. Але Україна також має законні претензії до Росії, тому що вони щодня знищують Україну", - заявила Каллас.
Вона дала зрозуміти, що Росія може мати можливість "вимагати назад" активи в рамках врегулювання, але додала: "Враховуючи те, що відбувається, я сумніваюся, що щось залишилося".
Платникам податків, які не хочуть, щоб держави-члени ЄС платили за відновлення України, Каллас заявила: "Ми не повинні цього робити. Ті, хто руйнує Україну, заплатять за це".
Каллас заявила, що ініціативу Естонії щодо забезпечення спрямування 0,25% її валового внутрішнього продукту Україні має бути прийнято іншими державами-членами.
Вона також заявила, що санкції ЄС проти Росії не повинні продовжуватися кожні шість місяців і мають стати безстроковими доти, доки 27 держав-членів не вирішать їх скасувати. "Було краще, якби все було навпаки", - сказала Каллас.
Російські активи
Цього року "Велика сімка" уклала угоду про вилучення прибутку, отриманого від заморожених активів РФ. Однак план не передбачає конфіскації. Деякі країни враховували потенційні правові наслідки такого кроку та ризик для євро, тоді як інші, включаючи США та Велику Британію, виступили за сміливіші варіанти, такі як пряма конфіскація активів.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна знає, як розпорядитися замороженими активами Росії. Він запропонував передати Києву усі 300 млрд доларів. "Чесно кажучи, це українські гроші", – сказав він.
За оцінкою Світового банку, на кінець 2023 року сукупні економічні, соціальні та інші грошові втрати України від війни становлять 499 млрд доларів.
Ще на цю тему
- 20.11.2024 ЄС посилить методи боротьби з забрудненням моря
- 19.11.2024 Єврокомісія готова відкрити перші переговорні кластери з Україною за виконання необхідних умов
- 15.11.2024 Єврокомісія схвалила фінансування п’яти оборонних проєктів, зокрема із закупівлею ППО та боєприпасів для України
- 15.11.2024 На кордоні з Угорщиною почали модернізацію пункту пропуску, який є частиною транспортного коридору TEN–T
- 15.11.2024 Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро – Шмигаль
- 13.11.2024 Шлях до членства в ЄС: Україна розпочала пре-скринінг законодавства у сфері автотранспорту
- 13.11.2024 Європарламент проведе позачергову сесію з нагоди 1000 днів війни РФ проти України
- 13.11.2024 Сікорський анонсував серйозну дискусію в Раді ЄС щодо України
- 11.11.2024 Глави МЗС та міністри оборони Євросоюзу обговорять ситуацію в Україні наступного тижня
- 11.11.2024 ЄС вже передав Україні понад 980 тисяч снарядів з обіцяного мільйона – Боррель
- 07.11.2024 Зеленський уперше з початку великої війни їде до Угорщини
- 06.11.2024 Орбан після перемоги Трампа заявив про потребу в новій європейській стратегії щодо України