Німеччина дозволила експорт літаків Typhoon до Туреччини
Уряд Німеччини дав зелене світло на експорт винищувачів Typhoon до Туреччини.
Про це повідомив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер під час свого виступу на телебаченні, пише Мілітарний.
За його словами, уряд Німеччини нарешті дав позитивну відповідь щодо експорту винищувачів Typhoon до Туреччини в рамках створення надійного кола постачальників.
Для ухвалення цього рішення держави консорціуму, а саме Сполучене Королівство, Іспанія та Італія, здійснили значний тиск, щоб реалізувати цю експортну угоду та отримати додаткові внески у розвиток програми Eurofighter.
Рішення про закупівлю літаків цього типу пов’язані як з посиленням Повітряних сил Греції, які отримують від Франції сучасні винищувачі Rafale, так і з невдалими перемовинами стосовно придбання американських винищувачів F-35A. Нові літаки зможуть зберегти паритет сил у регіоні, та забезпечити повітряні сили Туреччини новими та сучасними літаками.
Оскільки наразі перешкоду у вигляді німецького уряду подолано, Туреччина планує найближчим часом розпочати перемовини щодо закупівлі 40 винищувачів. Наразі невідомо, чи це будуть нові винищувачі, чи ті, що перебувають на озброєнні повітряних сил якоїсь європейської країни-користувача.
Наразі, Повітряні сили Туреччини планують провести заміну морально старих літаків F-4E Phantom 2, які на початку 2000 років були модернізовані до варіанту Terminator 2000. Не дивлячись на інтеграцію нового озброєння та бортових систем, літак має граничний ресурс планера, що ставить під сумнів його активне та ефективне використання у випадку війни.
Замовлення 40 винищувачів Typhoon мають виправити цю прогалину, яка сформувалась у повітряних силах країни, через всебічні санкції від головних партнерів Туреччини, які раніше були відповідальні на весь авіаційний парк країни.
Останнім часом консорціум Eurofighter активно працює над модернізацією та створенням нового варіанта бойового винищувача Typhoon, що дозволить йому зрівнятися з іншими сучасними бойовими машинами, такими як корейський KF-21, французький Rafale та китайський J-10C.
Починаючи з 2026 року, літаки британського виробництва отримуватимуть революційну бортову радіолокаційну станцію з АФАР, яка матиме можливість повороту антени для сканування більших кутів передньої напівсфери, що надасть перевагу у захопленні та супроводженні повітряних цілей на близьких дистанціях.
Окрім цього, на літаках буде оновлено систему радіоелектронної боротьби, за яку відповідає італійська компанія Leonardo, що наразі готується до реалізації цієї модернізації.
Наразі, виробництво літаків відбувається на підприємстві BAE Systems у Вартоні, Англія. Підприємство у своєму портфелі має замовлення на виробництво літаків Катару, Кувейту, Іспанії та Німеччини у найновішому стандарті Trance 4.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 Серед європейських країн НАТО балістичні ракети на 300+ км має тільки Туреччина, і це проблема
- 23.11.2024 Хорватия закупит у Турции шесть беспилотников «Байрактар»
- 21.11.2024 Bayraktar TB3 вперше здійснив зліт і посадку на палубу турецького корабля Anadolu
- 15.11.2024 Baykar завершила випробування надзвукової ракети IHA–230 на максимальну відстань
- 14.11.2024 Bayraktar завершив випробування ракети IHA-230 на максимальну відстань
- 07.11.2024 Турецька оборонна промисловість опановує виробництво FPV–дронів
- 30.10.2024 Туреччина взяла на озброєння національний ЗРК Siper дальністю 100 км / Відео
- 21.10.2024 У Туреччині підготували більш як 1,5 мільйона операторів БПЛА
- 14.10.2024 Туреччина почала переговори про придбання 40 винищувачів Eurofighter Typoon – ЗМІ
- 14.10.2024 Туреччина і Сербія зацікавлені у спільному виробництві військових дронів
- 07.10.2024 Німеччина вперше за тривалий час схвалила продаж значних обсягів зброї Туреччині
- 26.09.2024 Турецкий истребитель–беспилотник Bayraktar Kızılelma прошел полетные испытания / Фото