МЗС рашистів погрожує зупинити роботу МАГАТЕ на Запорізькій АЕС

13:00 15.11.2024

Росія погрожує припинити діяльність фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС, якщо вважатиме їх роботу «недоцільною».

Про це заявило Міністерство закордонних справ РФ у четвер, 14 листопада, пише НВ.

«Експерти Секретаріату (МАГАТЕ) перебувають на ЗАЕС на прохання самого гендиректора виключно за згодою уряду Росії та лише доти, доки наша країна вважає їхнє перебування там виправданим», — повідомили в російському МЗС.

Так у Москві відреагували на слова генерального секретаря МАГАТЕ Рафаеля Ґроссі щодо перспектив війни, яку розв’язала проти України країна-агресор Росія.

Зокрема, в інтерв'ю німецькій агенції DPA Ґроссі зазначив, що експерти залишатимуться на ЗАЕС до «можливого заморожування війни».

«Абсолютно незрозуміло, на якій підставі керівництво МАГАТЕ береться судити про перспективи горезвісного „заморожування“, що явно виходить за межі його повноважень», — заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо, Запорізька АЕС з 4 березня 2022 року перебуває під російською окупацією.

Усі шість реакторів ЗАЕС перебувають у режимі холодної зупинки.

20 вересня 2024 року Генеральна конференція МАГАТЕ під час своєї 68-ї сесії 65 голосами підтримала резолюцію, в якій закликала Росію негайно вийти із Запорізької АЕС і повернути станцію під контроль України.

1 жовтня Росія атакувала підстанцію і знеструмила лінію живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС, яка опинилася на межі блекауту. Постачання електроенергії на ЗАЕС відновили тільки 3 жовтня.

21 жовтня ЗАЕС опинилася на межі блекауту. Унаслідок російських обстрілів відключилася одна з двох ліній електропередачі, що з'єднують ЗАЕС з об'єднаною енергосистемою України. Роботу високовольтної лінії було відновлено 22 жовтня.

24 жовтня пресслужба МАГАТЕ повідомила, що ЗАЕС удруге за цей місяць втратила зв’язок із єдиною резервною лінією електропередач на 330 кіловольт, що знову змусило станцію покладатися на одне джерело зовнішньої електроенергії для охолодження реактора та інших ключових функцій ядерної безпеки.
 

Ще на цю тему