Росія заявила про обмеження на експорт збагаченого урану до США

08:00 16.11.2024

Російський уряд у п’ятницю, 15 листопада, оголосив про запровадження обмежень на експорт збагаченого урану до Сполучених Штатів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Moscow Times.

«Йдеться про вивезення збагаченого урану до США або за зовнішньоторговельними договорами, укладеними з особами, зареєстрованими в юрисдикції США. Виняток становлять поставки за разовими ліцензіями, виданими Федеральною службою з технічного та експортного контролю», - заявили в уряді РФ,


У російському Кабміні додали, що це рішення ухвалене за дорученням лідера РФ Володимира Путіна і є відповіддю на введені США на 2024–2027 роки обмеження та заборону з 2028 року на імпорт російської уранової продукції.

На початку вересня Путін доручив уряду опрацювати питання про обмеження на продаж за кордон урану, титану та нікелю.

Він стверджував, що експортні заборони мають стати відповіддю на санкції, які забороняють постачання низки товарів до РФ.


Росія є найбільшим постачальником урану для американських комерційних ядерних реакторів: минулого року на «Росатом» припало 27% таких постачань до США.

За даними Всесвітньої ядерної асоціації, у 2022 році Росія видобувала 2,5 тисячі тонн урану і посідала шосте місце у світі.

Близько двох третин світового видобутку урану припадало на Казахстан, Канаду та Австралію.

У 2023 році список імпортерів російського урану очолили США та Китай. За ними йдуть Південна Корея, Франція, Казахстан та Німеччина.

У травні президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту низькозбагаченого урану з Росії, щоб знизити залежність від Москви.

Проте в законі передбачені винятки на випадок проблем із постачанням, які дозволяють, за необхідності, підтримувати нормальний рівень імпорту російського урану до 2028 року.

Теми:

Ще на цю тему