Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
Російський рубль різко подешевшав на ринку форекс після посилення американських санкцій проти 50 російських банків, зокрема й "Газпромбанку", який є "хабом" для розрахунків за газ.
Як інформує видання «Цензор. Нет » ,про це повідомляє The Moscow Times.
Курс долара до рубля, за даними LSEG, за кілька годин підскочив майже на 3 рублі, до позначки 103,74 рубля – найвищої з березня 2022 року. Євро піднімався вище за 108 рублів вперше за півтора місяці і ледь не оновив річний рекорд.
Курс юаня на Мосбіржі, де торги світовими валютами зупинено через санкції, впритул підходив до позначки 14 рублів, якої ринок не бачив з жовтня минулого року. На 12.45 за київським часом китайська валюта коштувала 13,99 рубля, і це максимум за останній рік.
За словами міжнародних експертів, нові санкції Мінфіну США можна вважати наймасштабнішими з весни 2022 року, коли від світової фінансової системи було відрізано "Сбєрбанк" та ВТБ.
"Газпромбанк" – третій за розміром активів російський держбанк – був одним із останніх фінансових мостів між Росією та світом: він зберігав доступ до SWIFT і проводив розрахунки в євро. Тепер, за словами аналітиків, платежі ЄС за енергоресурси через Газпромбанк, найімовірніше, стануть неможливими. Це відбудеться наприкінці 2024 року, коли закінчиться термін тимчасової ліцензії Мінфіну США.
Експерти не виключають, що під ударом можуть опинитися також валютні резерви російських компаній: йдеться про десятки мільярдів доларів валютної виручки, яку бізнес зберігав за кордоном, не заводячи на російські рахунки.
Як повідомлялося, 21 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків "Газпромбанк" та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору РФ.
OFAC також випустив окреме роз'яснення, яким попередив про ризик застосування санкцій за роботу із системою передачі фінансових повідомлень (СПФС) російського Центробанку, яку Кремль створив і використовує для ухилення від санкцій.
Зокрема, OFAC внесло до санкційних списків російський "Газпромбанк" разом із шістьма його іноземними дочірніми компаніями, зареєстрованими у Люксембурзі, Гонконзі, на Кіпрі, у Швейцарії та ПАР. Російська влада використовує цей банк для закупівлі військового обладнання та виплат солдатам.
Ще на цю тему
- 08.01.2025 У США за порушення санкцій конфіскували нерухомість російського олігарха
- 06.01.2025 «Росатом» погрожує судом Siemens за відмову постачати обладнання для АЕС у Туреччині
- 06.01.2025 З Фінляндії до РФ попри закритий кордон намагаються везти підсанкційні товари
- 03.01.2025 Для припинення війни в Україні необхідно посилити нафтові санкції, - Bloomberg
- 01.01.2025 США покарали осіб з Росії та Ірану, причетних до втручання у вибори
- 31.12.2024 Менеджера американской компании обвинили в поставках нефтегазового оборудования в РФ
- 31.12.2024 Reuters нарахувало п’ять компаній, на яких тримається виробництво російської вибухівки
- 30.12.2024 РФ отложила запуск крупного научного проекта из-за санкций
- 27.12.2024 Кыргызские компании экспортируют в РФ подсанкционные электронные компоненты
- 27.12.2024 Россияне покупают западные люксовые товары в обход санкций
- 27.12.2024 ЄС готує санкції проти т.з. «тіньового флоту» Росії – заява Єврокомісії
- 27.12.2024 Подсанкционный СПГ-танкер Mulan направился в Египет – данные LSEG