Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
Нові санкції США проти Росії можуть закрити єдиний спосіб, яким європейські клієнти мають можливість платити за російський газ.
Про це пише Reuters, повідомляє Бізнес.Цензор.
США запровадили нові санкції проти російського "Газпромбанку", що забороняють контрольованому державою банку здійснювати будь-які нові транзакції, пов'язані з енергетикою, які стосуються фінансової системи США.
США також ввели обмеження проти близько 50 інших російських банків і систему передачі фінансових повідомлень (SPFS) Банку Росії.
Заступник міністра енергетики Росії Павел Сорокін відмовився від відповіді на питання, чи продовжить "Газпромбанк" отримувати платежі від європейських клієнтів.
Втім, аналітики Sinara Investment Bank вважають, що розрахунки Європейського Союзу за енергоресурси через "Газпромбанк", швидше за все, стануть неможливими в кінці 2024 року.
"Газпромбанк" залишався останнім з-поміж найбільших російських банків, щодо якого досі не були застосовані санкції.
У "Газпромбанку" своєю чергою заявили, що санкції не вплинуть на його банківські операції, але не відповіли на запитання щодо рішень щодо оплати газу. Проте водночас банк попередив своїх клієнтів про труднощі з роботою карток UnionPay за кордоном.
У березні 2022 року Росія зажадала від ворожих РФ країн оплачувати поставки газу за схемою, яка передбачає конвертацію твердої валюти в рублі. Покупці могли відкрити два рахунки в "Газпромбанку" – рублевий і валютний. Тепер їм потрібно буде знайти іншого посередника.
Раніше стало відомо, що останній із великих державних банків Росії, який зберігає доступ до системі SWIFT і розрахунків у основних світових валютах, – "Газпромбанк" – стане об'єктом нових санкцій США.
Банк – третій за розміром активів у Росії та є хабом для газових розрахунків із Європою.
Із початку 2023 року у "Газпромбанку" виникли проблеми з операціями в доларах після того, як американські JPMorgan Chase Bank та Bank of New York Mellon (BoNY) закрили йому кореспондентські рахунки.
Згідно з повідомленням на сайті банку, зараз йому, як і раніше, доступні перекази в євро, а також у китайських юанях та казахстанських тенге.
Раніше Україна неодноразово закликала західних партнерів запровадити санкції проти російського "Газпромбанку" і відключити його від SWIFT. Проте ані США, ані ЄС не зробили цього, оскільки саме цей банк було визначено урядом РФ для розрахунків за російський газ.
Наприкінці березня 2022 року російський президент Владімір Путін підписав указ про переведення розрахунків за газ в рублі з країнами, які сама Росія визначає "недружніми". Після того більшість європейських держав заявили, що не погодяться на це, а Єврокомісія попередила держави-члени, що оплата за російський газ у рублях порушить санкції, запроваджені проти РФ після вторгнення в Україну.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 06.01.2025 «Росатом» погрожує судом Siemens за відмову постачати обладнання для АЕС у Туреччині
- 06.01.2025 З Фінляндії до РФ попри закритий кордон намагаються везти підсанкційні товари
- 03.01.2025 Для припинення війни в Україні необхідно посилити нафтові санкції, - Bloomberg
- 01.01.2025 США покарали осіб з Росії та Ірану, причетних до втручання у вибори
- 31.12.2024 Менеджера американской компании обвинили в поставках нефтегазового оборудования в РФ
- 31.12.2024 Reuters нарахувало п’ять компаній, на яких тримається виробництво російської вибухівки
- 30.12.2024 РФ отложила запуск крупного научного проекта из-за санкций
- 27.12.2024 Кыргызские компании экспортируют в РФ подсанкционные электронные компоненты
- 27.12.2024 Россияне покупают западные люксовые товары в обход санкций
- 27.12.2024 ЄС готує санкції проти т.з. «тіньового флоту» Росії – заява Єврокомісії
- 27.12.2024 Подсанкционный СПГ-танкер Mulan направился в Египет – данные LSEG
- 26.12.2024 Російський танкер за чотири місяці у морі не зміг знайти покупця ЗПГ