Україна отримає 52 млн євро на 4 проєкти для розвитку транспортної інфраструктури у рамках програми ЄС

15:20 03.12.2024

Чотири українських проєкти з розвитку транспортної інфраструктури у рамках програми Європейського Союзу "Механізм "Сполучення Європи" (СEF) отримали схвалення фінансування. Йдеться про 52 млн євро для розвитку залізниці, автомобільних пунктів пропуску, річкової інформаційної служби та підтримки аеронавігації.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Мінрозвитку.

Про завершення підписання грантових угод та відповідно схвалення фінансування повідомила Магда Копчинська, генеральна директорка Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності, під час свого візиту до Києва та проведення Діалогу у рамках Міжнародного транспортного форуму. Під час заходу представниця Єврокомісії вручила грантові угоди бенефіціарам проєкту - Державному Агентству відновлення та розвитку інфраструктури, АТ "Укрзалізниця", ДП "Украерорух" та ДП "Укрводшлях".

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що отримання цих грантів дозволяє рухатись у напрямку інтеграції України до європейського транспортного простору.

Зокрема, йдеться про наступні ініціативи: "Інтеграція залізничної системи України в транспортну систему ЄС. 1 етап". Проєкт передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток колії 1435 мм для забезпечення технологічної сумісності та підвищення пропускної спроможності залізничної інфраструктури.

"Організація транспортних потоків з метою підвищення пропускної спроможності інфраструктури, безпеки та ефективності послуг з перетину кордону на спільній дорозі Румунія-Молдова-Україна ПП Галац/Джурджулешти/Рені". Розроблений та поданий проєкт був спільно із молдавськими та румунськими колегами. Його реалізація дозволить забезпечити безперервність руху між вказаними пунктами пропуску.

"Українська річкова інформаційна служба на р. Дунай - УкрРІС на р. Дунай". Проєкт полягає у створенні та впровадженні річкової інформаційної служби на українській частині р. Дунай, у тому числі її інтеграцію до порталу EuRIS та CEERIS проєкту RIS COMEX, а також забезпечення належного рівня безпеки судноплавства та надання гармонізованих інформаційних послуг суднам на внутрішніх водних шляхах.

"Інтегрована модернізація європейської мережі CNS" Фокус проєкту - відновлення аеронавігаційної галузі України та подальша модернізація інфраструктури зв’язку, навігації, спостереження та аеронавігаційної інформації.

У червні минулого року Україна долучилась до програми "Механізм "Сполучення Європи". Участь України у програмі дозволяє залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Загальний бюджет програми до 2027 року складає близько 21 млрд євро.

У рамках минулорічного відбору проєктних заявок вже реалізується шість проєктів з розбудови прикордонної інфраструктури. Зокрема, йдеться про розбудову автомобільних та залізничних пунктів пропуску.
 

Ще на цю тему