Пекін відповів США на посилення експортного контролю проти китайських технологічних компаній
Китай заборонить поставки до США низки товарів “подвійного призначення”, які використовуються у виробництві напівпровідників та у військових цілях.
Так Пекін відповів на запроваджені Вашингтоном у понеділок, 2 грудня, нові торговельні обмеження проти китайських технологічних компаній, повідомляє ZN.ua з посиланням на FT.
У вівторок, 3 грудня, Міністерство торгівлі Китаю оголосило, що не дозволятиме поставки до США товарів пов'язаних з галієм, германієм, стибієм і надтвердими матеріалами, а також запровадить суворіший контроль за товарами, пов'язаними з графітом. Такі матеріали використовуються у виробництві напівпровідників, а також у військових цілях, зокрема, для виробництва боєприпасів.
Вашингтон запровадив низку нових обмежень, покликаних уповільнити розвиток китайської напівпровідникової промисловості, писало AP. Міністерство торгівлі США розширило список китайських технологічних компаній, які підпадають під експортний контроль, включивши до нього багато фірм, які виробляють обладнання, що використовується для виготовлення комп'ютерних чипів, та програмне забезпечення.
Зі 140 компаній, нещодавно включених до списку, майже всі базуються в Китаї. Але деякі з них — це китайські компанії в Японії, Південній Кореї та Сінгапурі.
Також США обмежили експорт мікросхем пам'яті з високою пропускною здатністю до Китаю. Такі чипи потрібні для обробки величезних обсягів даних у сучасних програмах.
Міністерство торгівлі Китаю назвало нові обмеження США “типовим актом економічного примусу і неринкової практики”.
Міністр торгівлі Штатів Джина Раймондо заявила, що цей крок має на меті обмежити здатність Китаю використовувати передові технології, які становлять ризик для національної безпеки США.
Додавання компаній до так званого “списку суб'єктів” означає, що будь-яка американська компанія, яка намагатиметься вести бізнес із фірмами зі списку, швидше за все, отримає відмову в отриманні експортних ліцензій.
Вашингтон поступово розширює кількість компаній, на які поширюється такий експортний контроль, оскільки адміністрація президента США Джо Байдена заохочує розширення інвестицій та виробництва напівпровідників у Штатах.
“Вносячи ключові підприємства з виробництва напівпровідників, виробників обладнання та інвестиційні компанії до списку, ми безпосередньо перешкоджаємо військовій модернізації КНР, її програмам створення зброї масового знищення та придушенню прав людини”, - заявив помічник міністра торгівлі США з питань контролю за експортом Метью Аксельрод.
Китай звинувачує Штати у прагненні до “технологічної гегемонії”. Вашингтон посилює тиск на китайського технологічного гіганта Huawei та інших китайських виробників передових технологій. Водночас тиск з боку Вашингтона підштовхнув Пекін до активізації розробки власних передових комп'ютерних чипів та інших технологій — Китай забезпечує мільярдні субсидії та інвестиції в цю галузь. Китайські виробники досягли швидкого прогресу, хоча в деяких сферах вони все ще відстають.
Ще на цю тему
- 02.01.2025 Китай заблокував постачання товарів подвійного призначення найбільшим виробникам зброї у США
- 21.12.2024 США в ООН звинуватили Китай у сприянні агресії Росії проти України
- 19.12.2024 Китай невдоволений санкціями ЄС проти його компаній за допомогу РФ
- 11.12.2024 Китайський експорт до Росії обвалився вперше за чотири місяці
- 09.12.2024 Поставки російського газу до Китаю досягли нового добового рекорду
- 03.12.2024 Китай стал отказываться работать с попавшими под санкции США российскими банками – росСМИ
- 03.12.2024 США вводять нові санкції проти китайського сектора виробництва мікросхем
- 03.12.2024 Китайская компания с заводом США снабжает армию РФ электронными компонентами
- 29.11.2024 В Европарламенте призывают рассмотреть санкции против всех форм поддержки Китая РФ
- 29.11.2024 Китай ввел новые санкции на поставки техники и химии в Россию
- 21.11.2024 Китайські компанії продають Росії комплектуючих для фальш-дронів
- 21.11.2024 Китайські банки почали закривати для російських компаній платежі через Індію, ОАЕ та Гонконг