Україна закликала країни IMO заборонити доступ до портів суднам РФ та звільнити екіпаж Galaxy Leader
Українська делегація виступила з промовою під час 109-ї сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації (IMO).
Як інформує видання USM 2-6 грудня 2024 року представники Адміністрації судноплавства взяли участь у роботі 109-ї сесії Комітету з безпеки на морі IMO, повідомив голова відомства Євгеній Ігнатенко.
Українська делегація поінформувала Комітет про безпекову ситуацію в північно-західній частині Чорного моря в умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Наголосили, що Росія продовжує атакувати українську портову інфраструктуру та іноземні торгівельні судна.
Окремо підкреслили, що тіньовий флот надалі дестабілізує Чорноморсько-Азовський регіон.
Українська сторона закликала держави-члени ІМО:
заборонити доступ до своїх портів суднам під російським прапором, реєстрацією, власністю або користуванням, а також суднам, що перевозять товари до/з закритих портів на тимчасово окупованих територіях України;
сприяти ефективному моніторингу незаконної діяльності в зазначених портах, зокрема щодо контрабанди викраденого українського зерна;
продовжити підтримку роботи спеціального морського коридору, у тому числі фінансувати дотичні програми міжнародної технічної допомоги ІМО для України.
Позицію української делегації підтримали Іспанія (від імені ЄС), Велика Британія, Ірландія, США, Канада, Японія, Норвегія, Австралія та Нова Зеландія.
Крім цього, на заході обговорили ситуацію в Червоному морі та Аденській протоці. Екіпаж судна Galaxy Leader, включно з українськими моряками, вже більше року перебуває в полоні єменських хуситів. Українська сторона наголосила на важливості його звільнення та повернення до нормального життя.
Galaxy Leader перебуває в Ємені після того, як 19 листопада 2023 року його захопили єменські хусити, коли він ішов із Туреччини до Індії.
Місцезнаходження 25 членів екіпажу невідоме, але вони цілком можуть весь цей час жити на борту судна. Компанія Ray Car Carriers із Великобританії та уряд Філіппін неодноразово закликали звільнити членів екіпажу. Сімнадцять членів екіпажу – з Філіппін, троє — з України, по двоє — з Болгарії та Мексики та один — з Румунії.
У серпні МЗС Філіппін повідомило, що кілька членів екіпажу Філіппін відчувають «значні проблеми зі здоров’ям». У повідомленні йшлося, що у них є симптоми малярії.
Нагадаємо, раніше Європарламент закликав звільнити судно з українськими моряками, захоплене хуситами.
Ще на цю тему
- 19.08.2024 Верховна Рада має терміново прийняти закон про територіальне море України в Азовському морі, Керченській протоці та північно-східній частині Чорного моря
- 11.07.2024 У Чорному морі може бути близько 400 мін та вибухівка, яку змило з Каховської ГЕС - Плетенчук
- 11.07.2024 Плетенчук про розмінування Чорного моря: світовий досвід каже, що це робота на роки
- 05.07.2024 Операції з розмінування Чорного моря: Туреччина, Болгарія та Румунія знищили вже шість мін
- 22.05.2024 ВМС ЗСУ знищили морську міну часів Другої Світової війни
- 07.03.2024 Біля чорноморського узбережжя Румунії знову знайшли морську міну
- 11.01.2024 Туреччина, Болгарія і Румунія підписали угоду про розмінування Чорного моря
- 03.01.2024 Військово-морські сили пояснили, скільки часу піде на розмінування Чорного моря
- 13.10.2023 Розмінування Чорного моря стосується всіх країн, які мають вихід до води, - Гуменюк
- 22.07.2023 Чорне море не належить РФ, там є й інші країни – Зеленський
- 12.04.2023 У Бухаресті стартувала перша Чорноморська безпекова конференція
- 07.03.2023 Румунія та Туреччина створять робочу групу з безпеки на Чорному морі